19.06.2024
laenuandjad bondora

Bondora Laen on üks Eesti juhtivatest laenuplatvormidest, mis pakub inimestele võimalust taotleda laene ja saada rahastust. Bondora on juba üle 13 aasta tegutsenud ühisrahastusplatvorm, kus laenuandjateks on investorid eraisikud. Bondora teenuseid on kasutanud üle ühe miljoni inimese ning kokku on platvormi kaudu välja laenatud üle 646 miljoni euro. Bondora eristub teistest ettevõtetest oma laenutoodete valikuga, pakkudes vaid üht laenu: Bondora Laen. Lisaks Eestile tegutseb Bondora ka Soomes ja Hispaanias.

Kuigi Bondora peamine fookus on universaalse laenutoote pakkumises, otsivad mitmed kliendid spetsiifilisemaid laenulahendusi, nagu näiteks autolaen, mis võimaldab finantseerida sõiduki soetamist. Eraldi autolaenu tooteid pakkuvad finantsettevõtted, sealhulgas mõned krediidiasutused ja pangad, võivad pakkuda laenusummasid, mis on spetsiaalselt mõeldud auto ostuks või vahetuseks, tihtipeale soodsamatel tingimustel kui tavalised tarbimislaenud. Seega on oluline kaaluda kõiki võimalikke valikuid turul, et leida just see õige finantstoode oma vajadustele.

Põhilised järeldused:

 • Bondora Laen on ühisrahastusplatvorm, kus laenuandjateks on investorid eraisikud
 • Bondora on Eesti juhtiv laenuplatvorm, mida on usaldanud üle ühe miljoni inimese
 • Bondora pakub vaid ühte laenutoodet: Bondora Laen
 • Platvormi kaudu on välja laenatud üle 646 miljoni euro
 • Bondora Laen on saadaval Eestis, Soomes ja Hispaanias

Bondora Laen

Bondora laen ei ole enamikele eestlastele võõras. Veel enam, keda saaksid hüüdlaused “Laen kätte samal päeval” ja “Laenupakkumine 1 minutiga” külmaks jätta? Bondora laen ei ole eraldi väike-, kiir-, ega hüpoteeklaene. Selle asemel on Bondoral üks universaalne laen. Võiks arvata, et Bondora on niivõrd kuulus tänu oma tingimustele. Paljudele võib tulla üllatusena, et Bondora laen on tegelikult üsnagi kallis. Laenu krediidi kulukuse määr on 32,61 kuni 48,72 protsenti.

Bondora Laen

Bondora laen ei ole enamikele eestlastele võõras. Veel enam, keda saaksid hüüdlaused “Laen kätte samal päeval” ja “Laenupakkumine 1 minutiga” külmaks jätta? Bondora laen ei ole eraldi väike-, kiir-, ega hüpoteeklaene. Selle asemel on Bondoral üks universaalne laen. Võiks arvata, et Bondora on niivõrd kuulus tänu oma tingimustele. Paljudele võib tulla üllatusena, et Bondora laen on tegelikult üsnagi kallis. Laenu krediidi kulukuse määr on 32,61 kuni 48,72 protsenti.

“Laen kätte samal päeval” ja “Laenupakkumine 1 minutiga” on hüüdlaused, mis on saanud palju tähelepanu Bondora laenuteenuste puhul. Kuid kuigi need lubadused võivad olla ahvatlevad, tuleb meeles pidada, et Bondora laen pole odav. Laenu krediidi kulukuse määr on pärast intressimäära arvestamist 32,61–48,72 protsenti, mis tähendab, et laenu tagasimaksmine võib olla üsna kulukas.” – Finantsanalüütik

Bondora laen ei ole enamikele eestlastele võõras. Veel enam, keda saaksid hüüdlaused “Laen kätte samal päeval” ja “Laenupakkumine 1 minutiga” külmaks jätta? Bondora laen ei ole eraldi väike-, kiir-, ega hüpoteeklaen. Selle asemel on Bondoral üks universaalne laen. Võiks arvata, et Bondora on niivõrd kuulus tänu oma tingimustele. Paljudele võib tulla üllatusena, et Bondora laen on tegelikult üsnagi kallis. Laenu krediidi kulukuse määr on 32,61 kuni 48,72 protsenti.

Bondora Laen Krediidi Kulukuse Määr
Kättesaamise Kiirus 1 päev
Laenupakkumine 1 minut
Krediidi Kulukuse Määr 32,61% – 48,72%

Bondora Tingimused

Bondora laenu saab kasutada vabalt valitud otstarbel. See tähendab, et võid saadud finantseeringu eest minna reisile, osta uue auto, katta ravikulusid või teha kodus remonti – ise valid. Bondora pakub tagatiseta laenu, mis tähendab, et raha saamiseks pole sul vaja panti panna ei oma korterit, autot ega ehteid. Bondora laen tingimused on järgmised:

 • Laenusumma: Sõltuvalt sinu vajadustest ja krediidivõimekusest saad valida laenusumma vahemikus 500 eurost kuni 25 000 euroni.
 • Laenuperiood: Bondora pakub laenu tagasimakse perioodi vahemikus 3 kuni 60 kuud. Vali endale sobiv periood vastavalt oma võimalustele.
 • Intressimäär: Bondora laenu intressimäär hakkab 19,72 protsendist aastas. Pane tähele, et intressimäär võib varieeruda sõltuvalt sinu krediidivõimekusest.
 • Krediidi kulukuse määr: Laenu krediidi kulukuse määr on 32,61 kuni 48,72 protsenti. Krediidi kulukuse määr peegeldab kogu laenusummale lisanduvat kulu aastas.
 • Lepingutasu: Bondora võtab lepingutasuna 5,95 protsenti laenusummast.
 • Laenu haldustasu: Lisaks lepingutasule pead maksma Bondorale ka 4 protsendi suurust laenu haldustasu aastas.

Need on põhilised Bondora laenu tingimused, mida peaksid teadma enne laenutaotluse esitamist. Oluline on hoolikalt läbi mõelda oma rahaline olukord ja tagasimaksevõime enne laenu võtmist. Kui oled nõus laenutingimustega, võid esitada Bondora laenutaotluse ning saada rahalise abi kiiresti ja mugavalt.

Laenu tingimus Kirjeldus
Laenusumma 500 eurost kuni 25 000 euroni
Laenuperiood 3 kuust kuni 60 kuuni
Intressimäär Alates 19,72% aastas
Krediidi kulukuse määr 32,61% kuni 48,72%
Lepingutasu 5,95% laenusummast
Laenu haldustasu 4% aastas

Laenu võtmise nõuded

Bondorast laenamine on võimalik, kuid selleks on vaja vastata teatud nõuetele. Bondora AS pakub laenuteenust ainult neile, kes vastavad järgmistele tingimustele:

 • Vähemalt 21-aastane vanus
 • Eesti pangakonto olemasolu
 • Puuduvad maksehäired
 • Ametlik stabiilne sissetulek
 • Puuduvad probleemid hasartmängudega

Kui vastad nendele nõuetele, saad taotleda laenu Bondora platvormilt ning kasutada seda oma vajaduste rahuldamiseks.

Laenu võtmine Bondorast on kiire ja mugav, kuid pea alati meeles vastutustundlikku laenamist. Veendu, et oled võimeline laenumakseid õigeaegselt tasuma ning mõtle hoolikalt läbi oma finantsolukord enne laenu taotlemist.

Bondora Lisateenus – B Secure

Mis on B Secure? B Secure on Bondora lisateenus, mis võimaldab sul muuta oma laenu tingimused paindlikumaks. See teenus on saadaval nii ühe laenu omanikele kui ka mitme laenu omanikele. B Secure sarnaneb paljude pankade laenukaitseteenustega, mis pakuvad kliendile rohkem võimalusi. B Secure abil saad muuta oma maksegraafikut, võtta laenu põhiosale maksepuhkust ning valida endale sobiva maksekuupäeva. Teenuse B Secure kuutasu on 14,99 eurot.

B Secure annab sulle võimaluse kohandada laenutingimusi vastavalt sinu vajadustele. Selle teenuse abil saad muuta oma laenu makseplaani, et see sobiks paremini sinu rahalise olukorraga. Saad võtta puhkust laenu põhiosa tagasimaksetest ning valida endale sobiva kuupäeva, mil soovid oma laenumakset tasuda. B Secure teenus pakub paindlikumaid tingimusi ja suuremat kontrolli sinu laenuga seotud kulutuste üle.

Tabel 1. Bondora Lisateenus – B Secure tingimused

B Secure Hind (kuus) Eelised
B Secure 14,99 eurot – Maksegraafiku muutmine
– Laenu põhiosa maksepuhkus
– Sobiva maksekuupäeva valimine

Bondora Lisateenus – B Secure+

Bondora pakub oma klientidele mitmeid lisateenuseid, mis muudavad laenutingimused paindlikumaks ja võimaldavad paremini kontrollida oma laenumakseid. Üks nendest lisateenustest on B Secure+, mis annab veelgi suurema paindlikkuse laenutingimustes. B Secure+ võimaldab sul ise valida oma kuumakse summa ning pakub võimalust ennetähtaegselt tagastada laenu ilma lisatasudeta. Lisaks annab Bondora lojaalsetele B Secure+ paketi omanikele erilise võimaluse vabaneda laenust.

Oluline on aga meeles pidada, et B Secure+ teenust kasutades pead olema valmis rohkem raha välja käima. Eritingimuste ja lisapaindlikkuse saamiseks tuleb maksta täiendavat tasu. Seega, enne B Secure+ teenuse valimist tasub kaaluda, kas need lisavõimalused on sulle vajalikud ja kas oled valmis selle eest rohkem maksma.

Bondora lisateenus B Secure+ on heaks võimaluseks neile, kes soovivad suuremat kontrolli oma laenutingimuste üle ja kes hindavad paindlikkust oma laenumaksetes. Lisateenuse kasutamisega kaasnevate kulude ja eeliste hoolikas kaalumine aitab sul teha teadliku otsuse, kas see teenus on sinu jaoks sobiv.

Bondora Lisateenus – B Secure+ Tabel

Eelised Kulud
Paindlikumad laenutingimused Täiendav tasu
Ise valitav kuumakse summa
Ennetähtaegne tagasimakse ilma lisatasudeta
Erim võimalus laenust vabaneda

Kuidas Bondorast laenata?

Bondora on võimaldanud tuhandetel inimestel lihtsalt ja mugavalt laenu taotleda ning sellest rahastust saada. Kui soovid teada, kuidas Bondorast laenata, siis järgnevalt on välja toodud sammud, mida tuleb järgida:

 1. Registreeru Bondora kasutajaks: Ava Bondora kodulehekülg ja klikka “Registreeru”. Täida lihtne registreerimisvorm, sisestades oma isikuandmed ja kontaktandmed.
 2. Täida laenutaotlus: Pärast registreerimist logi sisse oma Bondora kontole. Sealt leiad laenutaotluse vormi, kus pead märkima soovitava laenusumma ja laenu tagasimakseperioodi.
 3. Vali sobiv laenupakkumine: Pärast laenutaotluse esitamist saad Bondoralt juba 1 minuti jooksul laenupakkumise. Tutvu hoolikalt pakkumisega ning vali see, mis sobib sulle kõige paremini.
 4. Allkirjasta laenuleping: Kui oled valinud sobiva laenupakkumise, allkirjasta laenuleping. Selleks järgi juhiseid ning kinnita oma nõusolek laenutingimustega.
 5. Saada laen kätte: Pärast laenulepingu allkirjastamist kannab Bondora sulle laenusumma kiiresti ja mugavalt pangakontole.

Pea meeles, et enne laenutaotluse esitamist tutvu hoolikalt Bondora laenutingimustega ning veendu, et saad oma laenu tagasi maksta vastavalt kokkuleppele. Kui on küsimusi või vajad abi, võid alati pöörduda Bondora klienditoega.

Kokkuvõte

Bondorast laenamine on lihtne ja mugav protsess, mis võimaldab sul rahastust saada kiirelt ning paindlikult. Registreeru Bondora kasutajaks, täida laenutaotlus, vali sobiv laenupakkumine, allkirjasta laenuleping ning saa laen kätte. Järgides neid samme, saad Bondorast lihtsalt ja turvaliselt laenu taotleda.

Bondora Plussid ja Miinused

Enne, kui otsustad Bondora laenupakkumise kasuks, on oluline kaaluda nende ettevõtte plusse ja miinuseid. Alljärgnevalt toon välja mõned olulised aspektid.

Bondora plussid:

 • Laenu saab väga kiiresti: Esimene laenupakkumine jõuab sinuni vaid ühe minutiga.
 • Laenu saamiseks ei pea kodust väljuma: Kõik alates taotluse esitamisest kuni isikutuvastuseni käib interneti teel.
 • Saad valida mitme laenupakkumise vahel: Kasuta valikuvõimalust ja leia endale sobivaim lahendus.

Bondora miinused:

 • Kõrge krediidi kulukuse määr: Bondora laenu krediidi kulukuse määr on võrreldes teiste laenufirmadega märkimisväärselt kõrge.
 • Valikus on ainult üks laen: Bondora pakub ainult ühte laenutoodet – Bondora Laen, mis võib olla piirav.
 • Lisateenused on kallid: Bondora lisateenused võivad olla võrreldes teiste platvormidega kallimad.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Bondora pakub kiiret ja mugavat laenuteenust, kuid samas tuleb arvestada kõrge krediidi kulukuse määra ning piiratud valikuga laenutooteid. Enne otsuse tegemist tasub hoolikalt kaaluda oma vajadusi ning võrrelda Bondora pakkumist teiste turul olevate võimalustega.

Bondora Plussid Bondora Miinused
Laenu saab väga kiiresti Kõrge krediidi kulukuse määr
Laenu saamiseks ei pea kodust väljuma Valikus on ainult üks laen
Saad valida mitme laenupakkumise vahel Lisateenused on kallid

Bondora Kontakt

Kui teil on küsimusi või vajate abi Bondora teenuste kohta, võite meiega ühendust võtta. Oleme siin, et aidata teil leida sobiv lahendus teie finantsvajadustele.

Bondora Kontaktandmed

Meie aadress on Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, Eesti. Kui soovite meie kontorisse külastada, palun tehke eelnevalt aeg kokkuleppimiseks. Meie veebilehel ei ole füüsilist teenindust, kuid saate meiega ühendust võtta meie klienditoe kaudu.

Klienditugi

Kui teil on küsimusi või vajate abi Bondora teenuste kasutamisel, võite pöörduda meie klienditoega. Klienditugi on saadaval eesti, inglise, vene, soome ja hispaania keeles. Pakume professionaalset ja sõbralikku teenindust, et tagada teie rahulolu ja aidata teil saavutada oma finantsilised eesmärgid.

“Meie meeskond on siin, et pakkuda teile tuge ja lahendusi teie finantsvajadustele. Ärge kartke meiega ühendust võtta – oleme siin, et aidata!”

Kontaktandmed Klienditugi
Aadress: Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, Eesti Keel: eesti, inglise, vene, soome, hispaania

Bondora Maksepuhkus

Bondora pakub maksepuhkust vaid B Secure ja B Secure+ lisateenuse omanikele. B Secure teenusega on võimalik võtta laenu põhiosale maksepuhkust kuni 12 kuuks. Teenuse hind on 14,99 eurot kuus. B Secure+ omanikud saavad laenu põhiosa maksetest võtta puhkust lausa kuni 5 aastaks. Lisaks on B Secure+ paketi omanikel võimalus laenust vabaneda eritingimustel. Maksepuhkuse kasutamine võib olla mugav võimalus, kui soovid ajutiselt vähendada oma laenumaksete koormust või kohandada laenutingimusi vastavalt oma vajadustele.

Bondora Maksepuhkuse Tingimused

Maksepuhkuse taotlemiseks pead olema B Secure või B Secure+ teenuse omanik. B Secure teenuse hinna sees on võimalik võtta laenu põhiosale maksepuhkust kuni 12 kuuks, mille eest tuleb tasuda 14,99 eurot kuus. B Secure+ teenuse omanikud saavad laenu põhiosa maksetest puhkust võtta kuni 5 aastaks. Bondora pakub maksepuhkuse võimalust eesmärgiga muuta laenutingimused veelgi paindlikumaks ja võimaldada laenusaajatele rohkem vabadust oma laenude tagasimaksmisel.

Bondora Maksepuhkuse Eelised ja Puudused

Bondora maksepuhkuse teenus annab laenusaajatele võimaluse ajutiselt vähendada oma laenumaksete koormust ning kohandada laenutingimusi vastavalt vajadustele. See võib olla kasulik olukordades, kus tekivad ootamatud kulutused või ajutised raskused finantsolukorras. Samas tuleb arvestada, et maksepuhkuse teenuse eest tuleb tasuda kuutasu ja teenuse kasutamine võib pikendada kogu laenuperioodi.

Maksepuhkuse Teenus Hind Maksepuhkuse Periood
B Secure 14,99 eurot kuus Kuni 12 kuud
B Secure+ 14,99 eurot kuus Kuni 5 aastat

Bondora Laenulimiidi suurendamine

Bondora võimaldab klientidel suurendada oma laenulimiiti, kuid see võimalus on saadaval ainult preemiumklientidele ehk lisateenuse ostjatele. Laenulimiidi suurendamine võimaldab sul taotleda suuremaid laenusummasid ja saada rohkem finantseerimist.

Laenulimiidi suurendamine Bondoras on lihtne protsess. Kui oled preemiumklient, saad logida sisse oma Bondora kontole ja kasutada spetsiaalset funktsiooni, et taotleda suuremat laenulimiiti. Pärast taotluse esitamist hindab Bondora sinu finantsolukorda ning teeb otsuse laenulimiidi suurendamise kohta.

Laenulimiidi suurendamine võib olla kasulik, kui sul on vaja rohkem rahalisi vahendeid suurema projekti või olulise väljamineku jaoks. Oluline on meeles pidada, et laenulimiidi suurendamine tähendab ka suuremaid tagasimakseid ja pikemat tagasimakseperioodi. Seetõttu võib olla mõistlik hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust enne laenulimiidi suurendamist.

Kokkuvõte

Bondora pakub võimalust suurendada laenulimiiti, mis võib olla kasulik klientidele, kes vajavad rohkem finantseerimist suuremateks projektideks või kulutusteks. Laenulimiidi suurendamiseks pead olema preemiumklient ning esitama taotluse Bondora platvormil. On oluline mõista, et laenulimiidi suurendamine toob kaasa suuremaid tagasimakseid ja pikemat tagasimakseperioodi, seega pead hoolikalt hindama oma finantsolukorda ja võimekust enne suurendamisotsuse tegemist.

Järeldus

Bondora on Eestis tuntud ühisrahastusplatvorm, mis pakub võimalusi nii laenamiseks kui ka investeerimiseks. Ettevõtte pikaajaline kogemus ja üle ühe miljoni kasutaja näitavad selle usaldusväärsust. Siiski tuleb arvestada mõningate piirangutega, mis võivad mõjutada otsust Bondoraga koostööd teha.

Bondora laenud on kõrge krediidi kulukuse määraga, mis tähendab, et laenamine võib olla üsna kallis. Samuti võib klienditoe tagasihoidlikkus olla murekoht nendele, kes eelistavad kiiret ja sujuvat suhtlust finantsettevõttega.

Kui otsid paindlikumaid tingimusi ja mitmekesisemaid laenutooteid, võid kaaluda alternatiivseid laenuandjaid. Lisaks pakuvad paljud teised platvormid konkurentsivõimelisemaid intressimäärasid ja paremat klienditeenindust. Siiski, kui otsid võimalusi investeerimiseks, pakub Bondora mitmeid huvitavaid võimalusi ja potentsiaali head tulu teenida.

Bondora võrdlus Mintosega võib olla ka huvipakkuv. Kui otsid investeerimisplatvormi, tuleks võrrelda nende kahe vahel esitatud laenuteenuste valikut, intressimäärasid ja kliendituge. Mintos pakub laiemat valikut laenude tüüpe ja rohkem võimalusi oma portfelli mitmekesistamiseks.

Otsus Bondoraga koostööd teha sõltub sinu isiklikest vajadustest ja eelistustest. Tuleb hinnata võimalikke riske ja eeliseid ning langetada otsus vastavalt sellele, mis sulle kõige paremini sobib. Minu hinnang Bondorale on 4 punkti 5 punkti skaalal.

FAQ

Mis on Bondora Laen?

Bondora Laen on universaalne laen, mida saab kasutada vabalt valitud otstarbel. See ei ole eraldi väike-, kiir-, ega hüpoteeklaen.

Mis on Bondora laenu intressimäär?

Bondora laenu intressimäär algab 19,72 protsendist aastas. Lisandub lepingutasu, mis on 5,95 protsenti laenusummast, ning laenu haldustasu, mis on 4 protsenti laenusummast aastas.

Kes saab Bondorast laenata?

Bondorast laenata saavad inimesed, kes on vähemalt 21-aastased, omavad Eesti pangakontot, ei ole maksehäireid, omavad ametlikku stabiilset sissetulekut ning ei ole probleeme hasartmängudega.

Mis on B Secure?

B Secure on Bondora lisateenus, mis võimaldab muuta laenu tingimused paindlikumaks. Selle abil saab muuta maksegraafikut, võtta laenu põhiosale maksepuhkust ning valida sobiv maksekuupäev. B Secure teenus maksab 14,99 eurot kuus.

Mis on B Secure+?

B Secure+ on Bondora lisateenus, mis pakub veelgi paindlikumaid tingimusi. Sellega saab ise valida kuumakse summa ning laenu saab tagastada nii täielikult kui ka osaliselt ilma lisatasudeta ennetähtaegselt.

Kuidas Bondorast laenata?

Bondorast laenata saab lihtsalt interneti teel. Tuleb registreeruda Bondora kasutajaks, täita laenutaotlus ning valida sobiv laenupakkumine, mis jõuab sinuni juba 1 minutiga.

Millised on Bondora plussid ja miinused?

Bondora plussid on kiire laenusaamine, võimalus taotleda laenu interneti teel ning mitme laenupakkumise vahel valimise võimalus. Miinusteks on kõrge krediidi kulukuse määr ning piiratud laenuteenuste valik.

Kuidas saan Bondora kontakti?

Bondora kontaktandmed: Aadress: Tammsaare tee 47, Tallinn 11316, Eesti. Klienditugi on saadaval Bondora koduleheküljel eesti, inglise, vene, soome ja hispaania keeles.

Kas Bondora pakub maksepuhkust?

Jah, Bondora pakub maksepuhkust B Secure ja B Secure+ lisateenuse omanikele. B Secure teenusega on võimalik võtta puhkust laenu põhiosale kuni 12 kuuks ning B Secure+ teenusega kuni 5 aastaks.

Kas laenulimiiti on võimalik Bondoras suurendada?

Bondoras ei ole laenulimiiti võimalik suurendada. Kuid preemiumkliendid ehk lisateenuse ostjad saavad suurendada ja lühendada laenuperioodi.