19.06.2024
parim krediitkaart

Krediitkaart on pangakaart, millel on personaalne limiit, mis võimaldab oste sooritada ja raha laenata. Artiklis tutvustame parimaid krediitkaarte Eestis aastal 2023, kirjeldades nende eeliseid, tasusid ja boonuseid. Valikus on ka kaardid, mis pakuvad tasuta tagasimakse perioodi, reisikindlustust ja muud lisaväärtust.

Lisaks võimalustele parandada oma rahalist olukorda ja hallata efektiivselt igapäevaseid kulusid, avavad krediitkaardid uksed ka investeerimismaailma. Krediitkaartide kasutamine ei pea piirduma vaid jooksvate kulutuste ja tarbimislaenudega; neid saab kasutada ka selleks, et koguda vahendeid investeerimise alustamiseks. Näiteks cashback-programmid ja erinevad boonusskeemid võivad pakkuda lisasissetulekut, mis aitab luua algkapitali investeerimisportfelli ülesehitamiseks. See võimaldab mitte ainult säästa raha, vaid ka kasvatada seda tulevikus, investeerides hoolikalt valitud varadesse.

Põhilised järeldused:

 • Parimad krediitkaardid võimaldavad erinevaid boonuseid ja eeliseid
 • Tasud ja intressimäärad on olulised tegurid krediitkaardi valimisel
 • Krediitkaardi taotlemine on lihtne protsess
 • Krediitkaardid pakuvad mitmeid võimalusi kulude juhtimiseks
 • Krediitkaardi hinnangud ja võrdlused aitavad leida sobiva valiku

Mis on krediitkaart?

Krediitkaart on plastkaart, mis võimaldab omanikul teha oste ja laenata raha kindla limiidi ulatuses. Erinevalt deebetkaardist, mis võtab raha otse pangakontolt, annab krediitkaart võimaluse kulutada raha laenuna, mida tuleb hiljem tagasi maksta. Krediitkaarti saab kasutada nii füüsilistes poodides kui ka internetis.

Krediitkaardi abil on võimalik sooritada oste erinevates kauplustes ja teenusepakkujate juures. Füüsilistes poodides saab krediitkaarti kasutada tavaliselt kaardi lugemise funktsiooniga makseterminalis, kus tuleb sisestada PIN-kood või allkirjastada ostu tõendav register. Internetis saab krediitkaarti kasutada turvalise ja krüpteeritud makseprotsessi kaudu.

“Krediitkaart on paindlik vahend ostude sooritamiseks nii füüsilistes poodides kui ka internetis. See võimaldab ajutiselt laenata raha kindla limiidi ulatuses, et tulla toime ootamatute kulutustega või osta suuremaid esemeid.”

Kokkuvõttes pakub krediitkaart omanikule rohkem finantsvabadust ja paindlikkust oste sooritades. See võimaldab laenata raha kindla limiidi ulatuses ning tasuda see hiljem tagasi kas ühes osas või osade kaupa koos intressiga.

Krediitkaardi eelised:
• Ostmise paindlikkus füüsilistes poodides ja internetis
• Ajutine rahalaenamine kindla limiidi ulatuses
• Võimalus tasuda ostusumma hiljem koos intressiga
• Turvaline makseviis krüpteeritud protsessiga

Krediitkaardi valik: LHV Partner krediitkaart

LHV Partner krediitkaart on üks parimatest krediitkaartidest Eestis, pakkudes mitmeid eeliseid ja soodustusi. Kaardi kasutajad saavad nautida kuni 40-päevast intressivaba perioodi, mis tähendab, et ostude eest ei pea kohe intressi maksma. See annab suurepärase võimaluse teha ostud ja maksta need hiljem tagasi.

Krediitkaardil on paindlik krediidilimiit, alustades 300 eurost. Suurim võimalik krediidilimiit on aga võrdne kahe kuu netosissetulekuga, mis annab kaardikasutajale suurema finantsvabaduse. Samuti on kaardi kuutasu väga taskukohane, vaid 1 euro 26-65 aastastele kasutajatele.

Lisaks intressivabale perioodile pakub LHV Partner krediitkaart ka erinevaid allahindlusi koostööpartnerite kauplustes. Näiteks Selveris, Kaubamajas, I.L.U-s, SHU-s ja ABC Kinga poodides saab kaardiga tehtud ostudelt säästa – igalt kulutatud eurolt saab 3 senti soodustust. Lisaks kehtib 5% allahindlus ABC Kinga, Tallinna ja Tartu Kaubamaja, I.L.U ja L´Occitane poodides tehtud ostudele.

Krediitkaardi eelised ja soodustused:

 • Kuni 40-päevane intressivaba periood
 • Paindlik krediidilimiit, alates 300 eurost
 • Kuutasu vaid 1 euro (26-65 aastastele)
 • Koostööpartnerite poodides allahindlused

Üheskoos eeliste ja soodustustega teeb LHV Partner krediitkaart endale koha Eesti parimate krediitkaartide seas.

Krediitkaardi eelised Tasud Soodustused
LHV Partner krediitkaart Kuni 40-päevane intressivaba periood Kuutasu 1 euro, 26-65 aastastele Selver, Kaubamaja, I.L.U, SHU, ABC King poed – igalt kulutatud eurolt 3 senti soodustust; 5% allahindlus ABC Kinga, Tallinna ja Tartu Kaubamaja, I.L.U ja L´Occitane poodides

Swedbank Gold vaba tagasimaksega krediitkaart

Swedbank Gold vaba tagasimaksega krediitkaart on üks parimaid valikuid, kui otsite Eestis krediitkaarti, mis pakub mitmeid eeliseid ja soodustusi. Selle kaardi vaba tagasimakse periood võib kesta kuni 40 päeva, mis annab teile võimaluse teha oste ja kasutada raha ilma intressita. See on suurepärane võimalus, kui soovite ajutiselt laiendada oma rahalist vabadust.

Krediitkaardil on ka suur krediidilimiit, alustades 600 eurost. See võimaldab teil teha suuremaid oste ja katta ootamatuid kulusid. Lisaks on Swedbank Gold krediitkaardi paketis ka reisikindlustus, mis hõlmab COVID-19 kindlustuskaitset. See annab teile meelerahu, kui reisite nii Eestis kui ka välismaal.

Erinevad soodustused on veel üks põhjus, miks Swedbank Gold krediitkaart võib olla teie jaoks parim valik. Kaardiga kaasnevad erinevad soodustused, näiteks 15% soodsam sõit elektritõukerattaga Tuule, soodustused Jazz pesulas, Euronicsis, Automaailmas, Kalev Spa-s ja paljudes teistes ettevõtetes. See annab teile võimaluse saada rohkem väärtust oma raha eest.

Krediitkaardi eelised Swedbank Gold vaba tagasimaksega krediitkaardiga:

 • Vaba tagasimakse periood kuni 40 päeva
 • Suur krediidilimiit alates 600 eurost
 • Reisikindlustus koos COVID-19 kindlustuskaitsega
 • Erihindade ja soodustuste pakkumised erinevates ettevõtetes

Swedbank Gold vaba tagasimaksega krediitkaart on usaldusväärne ja mitmekülgne valik, mis pakub kasutajatele palju eeliseid. Kui otsite krediitkaarti, mis annab teile paindlikkust, soodustusi ja reisikindlustust, siis Swedbank Gold krediitkaart võib olla just see, mida otsite.

Krediitkaardi eelised Swedbank Gold vaba tagasimaksega krediitkaart
Vaba tagasimakse periood Kuni 40 päeva
Krediidilimiit Alates 600 eurost
Reisikindlustus Koos COVID-19 kindlustuskaitsega
Erihindade ja soodustuste pakkumised Näiteks soodsam sõit Tuulega, soodustused Jazz pesulas, Euronicsis, Automaailmas, Kalev Spa-s ja paljudes teistes ettevõtetes

Luminor Black maksekaart

Luminor Black kaart on meie tänapäeva finantssüsteemis unikaalne, kuna see ühendab endas deebetkaardi ja krediitkaardi parimad omadused. Selle kaardi omanikuna saate nautida nii deebetkaardi mugavust kui ka krediitkaardi pakutavaid eeliseid. Kaardi kasutamine on lihtne ja mitmekülgne, sobides ideaalselt nii igapäevaste ostude tegemiseks kui ka reisimiseks.

Kui kasutate Luminor Black kaarti seotud põhikontoga, saate nautida deebetkaardi mugavust. Sellega saate teha oste ja raha väljavõtmist vastavalt oma kontol olevale saldole. Lisaks on kaartil ka reisikindlustus, mis kaitseb teie reisi ajal erinevate ootamatuste eest. See annab teile kindlustunde ja rahuliku meele, et saate oma reisi nautida.

Lisaks deebetfunktsioonile pakub Luminor Black kaart ka krediitkaardi lisavõimalust. Kui teil on hetkel pangakontol raha otsas, saate kaardiga kulutada krediidilimiidi ulatuses. Lisaks sellele saate teha viipemakseid, mis teeb ostlemise veelgi mugavamaks. Kaardiga saate teha tasuta sularaha väljavõtmisi Luminori pangaautomaatidest kuni 600 eurot kuus ning teha sularaha sissemakseid kuni 600 eurot kuus tasuta. Nii saate oma raha efektiivselt kasutada ja hallata.

Eelised Tasud
Deebetkaardi mugavus Tasuta sularaha väljavõtmine Luminori pangaautomaatidest kuni 600 eurot kuus
Krediitkaardi lisavõimalus Tasuta sularaha sissemakseid kuni 600 eurot kuus
Reisikindlustus
Viipemaksed
Booking.com raha tagasi

Lisaks kõigile nendele eelistele saate Luminor Black kaardi kasutamisel ka Booking.com veebilehel broneerides kuni 6 protsenti raha tagasi. See on suurepärane viis veelgi rohkem säästa oma reisidel ja broneeringutel.

IN Pay Standard krediitkaart

IN Pay Standard krediitkaart on Inbanki kõige soodsam krediitkaart, millel on kuutasu 2,5 eurot. Kaardi intressimäär jääb vahemikku 18% kuni 22%. See võimaldab kaardi kasutajatel teenida 2% raha tagasi igalt ostult. Lisaks on kõikidele ostudele automaatselt kehtiv ostukindlustus kuni 5000 euro väärtuses aastas.

IN Pay Standard krediitkaart on suurepärane valik inimestele, kes soovivad omada krediitkaarti taskukohase kuutasu ja atraktiivse intressimääraga. Lisaks pakub see cashback’i võimalust, võimaldades kasutajal teenida raha tagasi igalt ostult. Samuti tagab kaart ostukindlustuse, kaitstes kasutajat ebatõenäoliste olukordade eest, mis võivad kaasata kaotatud või kahjustatud ostud.

Kuutasu ja intressimäär

 • Kuutasu: 2,5 eurot
 • Intressimäär: 18% kuni 22%

Cashback

IN Pay Standard krediitkaart annab kasutajatele võimaluse teenida 2% raha tagasi igalt ostult. See tähendab, et iga kulutatud euro toob tagasi 2 senti. Cashback on atraktiivne omadus, mis võimaldab kasutajatel saada rahalisi hüvesid oma igapäevaste kulutuste eest.

Ostukindlustus

Kõikidele IN Pay Standard krediitkaardiga sooritatud ostudele kehtib automaatselt ostukindlustus kuni 5000 euro väärtuses aastas. See tagab kasutajatele turvalisuse ja kindlustunde oma ostude tegemisel, kaitstes neid kahjudelt või ebatõenäolistest olukordadest, mis võivad kaasneda ostetud esemetega.

Kaardi omadus Detailid
Kuutasu 2,5 eurot
Intressimäär 18% – 22%
Cashback 2% raha tagasi igalt ostult
Ostukindlustus Kuni 5000 euro väärtuses aastas

SEB Püsimaksega krediitkaart

SEB Püsimaksega krediitkaart on suurepärane valik neile, kes soovivad paindlikku makselahendust. Sellel krediitkaardil puudub hooldustasu ning minimaalne krediidilimiit on 200 eurot. Lisaks on kaardiga võimalik teha viipemakseid kuni 150 euro ulatuses, mis teeb ostude sooritamise kiireks ja mugavaks.

SEB Püsimaksega krediitkaardiga saate nautida ka soodusintresse, kui valite ühe pakettidest. Soodusintress võimaldab teil kasutada kaardi krediidilimiiti soodsamalt ning säästa raha. Samuti on kaardiga võimalik lisaks juurde osta PZU reisikindlustus, mis tagab teile turvalisuse ja meelerahu reisil olles.

Hoolimata sellest, kas vajate krediitkaarti igapäevaste ostude tegemiseks või erakorralisteks kulutusteks, on SEB Püsimaksega krediitkaart usaldusväärne ja taskukohane valik.

Krediidilimiit Kuutasu Viipemakseid
Minimaalne 200 eurot Puudub Kuni 150 eurot

Mõned teised krediitkaardid Eestis

Lisaks eelmainitud krediitkaartidele on Eestis saadaval ka teisi võimalusi. Järgnevalt toon välja mõned teised krediitkaardid, mis pakuvad erinevaid eeliseid ja võimalusi.

Luminor Visa Infinite

Luminor Visa Infinite kaart on suuremate võimalustega krediitkaart, mis pakub eksklusiivseid eeliseid ja lisateenuseid. Kaardi omanikel on juurdepääs erinevatele lisateenustele, nagu reisikindlustus, lennujaama lounge’idesse sissepääs, kontserdi- ja spordiürituste piletid jms. Samuti pakub kaart erinevaid soodustusi ja boonusprogramme.

Holm Liisi krediitkaart

Holm Liisi krediitkaart on lihtne ja mugav võimalus tarbimislaenuks. Kaardiga saab teha oste nii Eestis kui ka välismaal ning maksta ostusummat tagasi mitme kuu jooksul. Krediitkaardi kasutamine on paindlik ning see võimaldab teha suuremaid oste või maksta arveid osade kaupa.

Placet Group krediitkaart

Placet Group krediitkaart on suunatud eelkõige ettevõtetele ja pakub erinevaid lahendusi äriklientidele. Kaardi kasutamine võimaldab ettevõtetel teha kiireid ja mugavaid makseid, jälgida kulutusi ning saada ülevaadet ettevõtte finantsolukorrast. Lisaks pakub Placet Group kaardiomanikele erinevaid lisateenuseid, nagu reisikindlustus ja klienditugi.

SEB Gold-krediitkaart

SEB Gold-krediitkaart on mõeldud kõrgema sissetulekuga klientidele, kes soovivad rohkem eeliseid ja lisateenuseid. Kaardiga kaasneb mitmeid boonuseid, nagu reisikindlustus, lennujaama lounge’i pääs ja erinevad soodustused. Lisaks on kaardi kasutamisel võimalik teenida boonuspunkte, mida saab hiljem kasutada erinevate hüvede saamiseks.

Krediitkaart Eelised
Luminor Visa Infinite Eksklusiivsed eelised, reisikindlustus, boonusprogramm
Holm Liisi krediitkaart Mugavus ja paindlikkus tarbimislaenuks
Placet Group krediitkaart Ettevõtetele suunatud lahendused, äriklientidele
SEB Gold-krediitkaart Boonused, reisikindlustus, erinevad soodustused

Järeldus

Parima krediitkaardi valimine on oluline, et leida sobivaim võimalus oma vajadustele. Eestis pakutakse mitmeid erinevaid krediitkaarte, millel on unikaalsed omadused ja eelised. Oluline on hoolikalt võrrelda erinevaid krediitkaardi pakkumisi, et leida parim valik.

Kui otsite parimat krediitkaarti, tasub kaaluda mitmeid tegureid. Vaadake läbi krediitkaartide valik ja uurige nende eeliseid, tasusid ja intressimäärasid. Leidke kaart, mis sobib teie kulutusteharjumuste ja eelistustega ning mis pakub konkurentsivõimelist intressimäära.

Krediitkaartide võrdlemine annab teile parema ülevaate erinevate pakkumiste kohta. Hindage oma vajadusi ja otsustage, millised eelised on teile kõige olulisemad. Samuti olge teadlik tasudest, mis kaasnevad krediitkaardi kasutamisega, ning veenduge, et saate endale lubada kaardi kasutamisel tekkinud kulusid.

Kokkuvõttes on parima krediitkaardi valimine oluline finantsotsus. Tehke põhjalik uurimistöö, võrrelge erinevaid pakkumisi ning valige kaart, mis vastab teie vajadustele ja finantsolukorrale kõige paremini. Õige krediitkaardi valimine võib tuua teile mitmeid eeliseid ja hõlbustada teie igapäevaseid kulutusi.

FAQ

Mis on krediitkaart?

Krediitkaart on pangakaart, millel on personaalne limiit, mis võimaldab oste sooritada ja raha laenata.

Kuidas krediitkaarti kasutada?

Krediitkaarti saab kasutada nii füüsilistes poodides kui ka internetis, kus saab teha oste ja makseid kindla limiidi ulatuses.

Mis on LHV Partner krediitkaardi intressimäär?

LHV Partner krediitkaardi intressimäär on 18% aastas.

Millistel ostudel saab Partnerkaardiga soodustust?

Partnerkaardiga saab Selveris, Kaubamajas, I.L.U-s, SHU-s ja ABC Kinga poodides kulutatud eurolt 3 senti soodustust. Samuti kehtib 5% allahindlus kõigile ABC Kinga, Tallinna ja Tartu Kaubamaja, I.L.U ja L´Occitane poodides tehtud ostudele.

Kui pikk on Swedbank Gold krediitkaardi intressivaba periood?

Swedbank Gold krediitkaardiga kaasneb kuni 40-päevane intressivaba periood.

Mis on Luminor Black kaardi eelis?

Luminor Black kaart on segu deebet- ja krediitkaardist ning võimaldab tasuta sularaha väljavõtmist Luminori pangaautomaatidest kuni 600 euro ulatuses kuus.

Kui suur on IN Pay Standard krediitkaardi kuutasu?

IN Pay Standard krediitkaardi kuutasu on 2,5 eurot.

Milline on SEB Püsimaksega krediitkaardi minimaalne krediidilimiit?

SEB Püsimaksega krediitkaardil puudub hooldustasu ja selle minimaalne krediidilimiit on 200 eurot.

Milliseid krediitkaarte veel Eestis pakutakse?

Lisaks eelmainitud krediitkaartidele on saadaval ka Luminor Visa Infinite kaart, Holm Liisi krediitkaart, Placet Group krediitkaart ja SEB Gold-krediitkaart. Samuti on olemas ka virtuaalsed krediitkaardid.

Kuidas valida parimat krediitkaarti?

Parima krediitkaardi valimiseks on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi, arvestades oma isiklikke eelistusi, kulutuste harjumusi ja rahalisi võimalusi.