27.05.2024
kes pakub tagatiseta autolaenu

Eestis on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad tagatiseta autolaenu. Mõned populaarsed tagatiseta autolaenu pakkujad on Bigbank, Luminor, SEB ja TF Bank. Need laenuandjad pakuvad autolaenu ilma tagatiseta ning erinevaid tingimusi ja summasid. Autolaenu saamiseks peab taotlejal olema vähemalt 18-aastane ning korrapärane sissetulek.

Tänapäeval valivad paljud inimesed auto soetamiseks lisaks traditsioonilistele autolaenudele ka autoliisingu võimaluse. See valik võimaldab klientidel tasuda sõiduki eest järk-järgult, ilma et tekiks vajadus kogu summat korraga välja maksta. Autoliising pakub paindlikkust nii makseperioodi kui ka auto tagastamise või väljaostmise osas lepingu lõppedes, muutes selle atraktiivseks võimaluseks neile, kes eelistavad sagedamini sõidukeid vahetada ilma suure finantskoormuseta.

Peamised järeldused:

 • Tagatiseta autolaenu pakuvad mitmed laenuandjad Eestis: Bigbank, Luminor, SEB ja TF Bank.
 • Tagatiseta autolaenu saamiseks peab taotlejal olema vähemalt 18-aastane ning korrapärane sissetulek.
 • Laenuandjate pakutavad tingimused ja summad võivad erineda, seega tasub hoolikalt võrrelda erinevaid võimalusi.
 • Laenulepingut sõlmides tasub alati enne tingimuste hoolikalt läbi lugeda ning vajadusel pöörduda finantsteenuste nõustaja poole.
 • Oluline on valida endale sobivaim pakkumine, mis tagab madalad kulud ja mugavad tagasimaksed.

Bigbanki autolaen

Bigbank pakub tagatiseta autolaenu mitmesugustele sõidukitele. Laenu saamiseks peab taotleja olema vähemalt 18 aastat vana ja omama vähemalt 300 euro suurust sissetulekut kuus. Bigbanki autolaenul on mitmeid eeliseid, sealhulgas võimalus osta täpselt selline auto nagu vaja, sõiduki registreerimine kohe nimele, kohustusliku kaskokindlustuse puudumine ning võimalus laenata kuni 25 000 eurot. Bigbanki autolaenu intress algab 6,9 protsendist aastas laenujäägilt ning laenuperiood võib olla kuni 10 aastat.

Bigbanki autolaenu tingimused võimaldavad paindlikku lähenemist ning pakuvad sobivaid võimalusi erinevatele laenutaotlejatele. Laenutaotluse esitamiseks tuleb täita veebipõhine taotlus ning oodata Bigbanki poolt vastust. Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, saab laenusaaja teada täpsemad tingimused ning sõlmida laenulepingu. Oluline on tutvuda laenulepingu tingimustega ning veenduda, et need sobivad vajadustega.

Bigbanki autolaen on hea võimalus nii uue kui ka kasutatud auto ostmiseks ning võimaldab paindlikku tagasimaksete graafikut vastavalt laenusaaja võimalustele. Laenu taotlemisel tuleb arvestada, et laenuandja võib küsida täiendavat dokumentatsiooni ja teha krediidiotsuse vastavalt laenusaaja finantsseisundile. Bigbanki autolaen on mugav ja taskukohane viis sõiduki soetamiseks ilma tagatiseta.

Bigbanki autolaen Tingimused
Laenusumma kuni 25 000 eurot
Intress alates 6,9% aastas laenujäägilt
Laenuperiood kuni 10 aastat
Sissetulekunõue vähemalt 300 eurot kuus

Luminori autolaen

Luminori autolaen pakub võimalust osta soovitud auto ilma suurema bürokraatiata. Laenu taotlemine on tehtud lihtsaks ja mugavaks ning saab toimuda elektrooniliselt. Luminor ei nõua laenu saamiseks sissemakset ega maksa lepingutasu. Lisaks saab laenutaotluse esitada ka koos kaaslasega, mis võimaldab laenu kulutusi jagada. Laenusumma võib ulatuda kuni 20 000 euroni ning lepingutasu on tavaliselt 1,5 protsenti. Luminori autolaenul on erinevad intressimäärad, mis algavad 7,9 protsendist aastas.

Autolaenu taotlemine Luminoris on kiire ja mugav. Saad valida sobiva summa ning täita taotluse elektrooniliselt. Luminor aitab sul soovitud auto soetamiseks leida parima lahenduse.

Luminori autolaenul on mitmeid eeliseid. Lisaks lihtsustatud taotlemisprotsessile pakub Luminor võimalust osta endale täpselt selline auto nagu vaja, ilma kaskokindlustuse kohustuseta. Samuti ei pea laenuvõtja sõidukit kohe kaskokindlustusega kindlustama. Lisaks on Luminoril paindlikud laenuperioodid ning võimalus laenata kuni 20 000 eurot. Luminori autolaenul on konkurentsivõimeline intressimäär, mis algab 7,9 protsendist aastas.

Luminori autolaenu tingimused:

 • Laenusumma kuni 20 000 eurot
 • Lepingu tasu tavaliselt 1,5 protsenti
 • Intressimäär alates 7,9 protsendist aastas
 • Laenu taotlemine elektrooniliselt
 • Taotlus võimalik esitada ka koos kaaslasega
Laenusumma Lepingu tasu Intressimäär
Kuni 20 000 eurot Tavaliselt 1,5% Alates 7,9% aastas

SEB autolaen

SEB pakub tagatiseta autolaenu koos võimalusega lisada laenule kaitse. Laenukaitse kindlustus annab turvatunde, katta autolaenu igakuised osamaksed töökoha kaotuse, õnnetuse või haiguse korral. Autolaen on saadaval ilma kaskokindlustuse ja tagatiseta ning omafinantseeringut pole vaja teha.

SEB autolaenu summa võib ulatuda kuni 20 000 euroni ja laenuperiood võib olla kuni 7 aastat. Intressimäär algab 6,9 protsendist aastas, kuid täpne intressimäär sõltub laenuvõtja finantsseisundist. Laenu saab taotleda mugavalt kas SEB kontoris või interneti teel.

SEB autolaen on sobilik neile, kes soovivad osta endale auto ja soovivad laenule lisakaitset. Kaitstud laen annab kindlustunde, et isikliku sõiduki soetamine ei mõjuta muid rahalisi kohustusi. Täpsemad tingimused ja intressimäärad saate kontrollida SEB ametlikul veebisaidil.

Tingimus SEB Autolaen
Laenusumma Kuni 20 000€
Laenuperiood Kuni 7 aastat
Omafinantseering Tagatiseta
Intressimäär 6,9% aastas (sõltub laenuvõtja finantsseisundist)
Laenule lisatavad teenused Laenukaitse kindlustus

TF Banki autolaen

Tänapäeval on mitmeid laenuandjaid Eestis, kes pakuvad tagatiseta autolaenu. Üks neist on TF Bank, mis pakub soodsaid tingimusi auto ostmiseks. TF Banki autolaenul ei ole vaja teha sissemakset ning laenusummat võib kasutada ka sõidukiga kaasnevate kulude katteks. Laenu taotlemiseks peab laenaja olema vähemalt 22-aastane. Autolaenu summa võib ulatuda kuni 15 000 euroni ning intressimäär algab 5,9 protsendist aastas.

TF Banki autolaenu eeliseks on madal intressimäär ning võimalus kasutada laenusummat ka muude sõidukiga seotud kulude katteks.

Laenusumma ja tagasimaksemäära arvutamiseks saab kasutada TF Banki veebilehel olevat laenukalkulaatorit. Laenu tagasimaksmine toimub igakuiste võrdsuuruste osamaksetena ning laenuperiood võib ulatuda kuni 7 aastani.

TF Banki autolaenu tingimused:

 • Laenaja peab olema vähemalt 22-aastane
 • Laenusumma võib olla kuni 15 000 eurot
 • Intressimäär algab 5,9 protsendist aastas
 • Sissemakset ei ole vaja teha
 • Laenu tagasimaksmine toimub igakuiste võrdsuuruste osamaksetena
 • Laenuperiood võib ulatuda kuni 7 aastani

TF Banki autolaen on hea võimalus neile, kes soovivad soodsate tingimuste ja madala intressimääraga autolaenu.

Laenuandja Laenusumma Intressimäär Sissemakse Laenuperiood
TF Bank Kuni 15 000 eurot Alates 5,9% aastas Ei ole vaja teha Kuni 7 aastat

Autolaenupakkujad Eestis

Eestis on mitmed laenuandjad, kes pakuvad tagatiseta autolaenu. Lisaks eespool mainitud Bigbankile, Luminorile, SEB-le ja TF Bankile on veel mitmeid teisi krediidiandjaid, kes pakuvad autolaenu erinevate tingimustega. Allpool on toodud ülevaade mõnest autolaenupakkujast Eestis:

1. Auto24 Liising

Auto24 Liising pakub võimalust osta uut või kasutatud sõidukit ning finantseerida ostu tagatiseta autolaenuga. Laenusumma võib ulatuda kuni 50 000 euroni ning laenuperiood võib olla kuni 7 aastat. Intressimäär sõltub laenu suurusest ja laenuperioodist. Auto24 Liisingul on kiire ja lihtne laenukäsitlusprotsess ning paindlikud tagasimaksegraafikud.

2. Inbank

Inbank pakub laene erinevateks vajadusteks, sealhulgas ka autolaenu. Autolaen on tagatiseta laen, mis võimaldab teil soetada sõiduki ilma lisatagatiseta. Laenusumma võib ulatuda kuni 35 000 euroni ning laenu tagasimakseperiood võib olla kuni 8 aastat. Inbankul on paindlikud laenutingimused ning madalad intressimäärad.

3. Coop Pank

Coop Pank pakub mitmesuguseid laenutooteid, sealhulgas tagatiseta autolaenu. Autolaenu saab taotleda ilma lisatagatiseta ning laenusumma võib ulatuda kuni 50 000 euroni. Laenuperiood võib olla kuni 10 aastat ning intressimäär sõltub laenu suurusest ja laenuperioodist. Coop Pank pakub paindlikke laenutingimusi ning kiiret laenukäsitlust.

Laenuandja Laenusumma Laenuperiood Intressimäär
Auto24 Liising Kuni 50 000 eurot Kuni 7 aastat Sõltub laenu suurusest ja laenuperioodist
Inbank Kuni 35 000 eurot Kuni 8 aastat Sõltub laenu suurusest ja laenuperioodist
Coop Pank Kuni 50 000 eurot Kuni 10 aastat Sõltub laenu suurusest ja laenuperioodist

Kuidas leida kõige odavam autolaen?

Kui soovid leida kõige odavamat autolaenu, on oluline hoolikalt võrrelda erinevate laenupakkujate pakkumisi ning tutvuda nende intressimäärade ja tingimustega. Mitmed faktorid võivad mõjutada laenu kulukust, seega tasub pöörata tähelepanu mitmele olulisele aspektile.

Esiteks pead võrdlema mitte ainult intressimäärasid, vaid ka laenu kogukulukuse määra. Kogukulukuse määr hõlmab kõiki laenu võtmisega seotud kulusid, sealhulgas lepingutasusid, kindlustusmakseid ja muid teenustasusid. Mida madalam on kogukulukuse määr, seda vähem maksad kokku laenamise eest.

Lisaks tuleks välja selgitada laenuandja poolt kehtestatavad tingimused. Näiteks võib mõnel laenuandjal olla piirangud laenusummale või laenuperioodile. Samuti võib olla erinevusi laenutaotlejate nõudmistes, näiteks vähim sissetulek, mida peab omama laenu saamiseks. Oluline on leida laenupakkujalt sobivaim pakkumine, mis vastab sinu vajadustele ja võimalustele.

Laenuandja Intressimäär Kogukulukuse määr Minimaalne laenusumma
Bigbank 6,9% aastas 10,2% 300€
Luminor 7,9% aastas 11,5% 0€
SEB 6,9% aastas 10,1% 0€
TF Bank 5,9% aastas 9,8% 0€

Tabelis on toodud mõnede populaarsete autolaenu pakkujate intressimäärad, kogukulukuse määrad ja minimaalsed laenusummad. Täpsemate tingimuste saamiseks ja oma juhtumi arutamiseks soovitame pöörduda otse laenuandjate poole ning küsida personaalset pakkumist.

Autolaen või autoliising – milline valida?

Kui plaanid osta uut autot, siis pead otsustama, kas valida autolaen või autoliising. Mõlemal valikul on omad eelised ja tingimused, mis mõjutavad sinu rahalisi kohustusi ja omandiõigust sõiduki suhtes. Siin on mõned olulised aspektid, mida kaaluda:

Autolaen

Autolaen on sobilik neile, kes soovivad osta endale sõidukit ja omada seda täielikult. Laenu tagasimakseperiood on kindlaks määratud ning saadud auto kuulub sulle kohe pärast ostu sooritamist. Autolaenu intressimäär võib olla veidi kõrgem kui autoliisingul, kuid saadaval on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad soodsaid laenutingimusi. Enne autolaenu võtmist tasub hoolikalt uurida erinevate pakkujate tingimusi ning võrrelda intressimäärasid ja kulusid.

Autoliising

Autoliising on hea valik neile, kes eelistavad sõidukit liisida ja maksta selle eest igakuiseid liisingumakseid. Autoliisingu korral ei saa sa sõiduki omanikuks enne liisinguperioodi lõppu, kuid sul on võimalus sõidukit uuendada pärast lepingu lõppu või lepingu ajal kokkulepitud tingimustel. Autoliisingu intressimäär võib olla veidi madalam kui autolaenul ning sul on võimalik valida erinevate liisinguperioodide vahel, mis sobivad sinu finantsolukorraga.

Otsus autolaenu või autoliisingu kasuks sõltub sinu eelistustest, vajadustest ja rahalistest võimalustest. Mõlemad valikud pakuvad võimalust soetada uus auto, kuid laenulepingu sõlmimisel tasub alati hoolikalt tutvuda tingimustega ning vajadusel konsulteerida finantsnõustajaga.

Autolaen Autoliising
Omavara omandamine Sõiduki liisimine
Kõrgem intressimäär Madalam intressimäär
Kindel tagasimakseperiood Liisinguperioodi kestvus
Täielik omandiõigus Omandiõigus pärast lepingu lõppu

Autolaen ettevõttele – kõik, mida pead teadma

Autolaen ettevõttele võimaldab osta sõidukit ettevõtte nimel ilma tagatiseta. See on hea võimalus neile, kes soovivad uuendada oma ettevõtte autoparki või vajavad uut sõidukit äritegevuseks. Ettevõtte autolaenu tingimused sõltuvad ettevõtte finantsseisundist ja laenu summa suurusest. Laenu intressimäär võib olla erinev ja seda mõjutavad omakorda ettevõtte krediidiajalugu ja käibemaksukohuslus.

Autolaenu taotlemisel peab ettevõte läbima laenuandja poolt kehtestatud nõuded. Tavaliselt peab ettevõte olema registreeritud Eesti äriregistris ning omama käibemaksukohustust. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka teatud perioodi käibe või omanike omakapitali olemasolu. Lisaks finantsnõuetele võivad laenuandjad vajada ka ettevõtte põhjalikku äriplaani ja prognoose, et hinnata laenutaotleja maksevõimet.

Oluline on valida autolaenu pakkuja, kes pakub konkurentsivõimelisi intressimäärasid ja paindlikke tagasimaksetingimusi. Samuti võib olla oluline leida laenuandja, kes saab pakkuda lisateenuseid nagu kindlustus või autohooldus. Autolaenu võtmine ettevõttele võib olla hea võimalus, et investeerida oma äritegevusse ja tagada sujuv sõidukipark ettevõtte vajadustele.

Kasuks võib tulla miinimumtingimuste ja kvaliteedi vahekorra tähelepanek

Autolaenu pakkuja Intressimäär Maksimaalne laenusumma Laenuperiood
Bigbank Alates 6,9% Kuni 25 000€ Kuni 10 aastat
Luminor Alates 7,9% Kuni 20 000€ Kuni 7 aastat
SEB Alates 6,9% Kuni 20 000€ Kuni 7 aastat
TF Bank Alates 5,9% Kuni 15 000€

Autolaenu võtmine ettevõttele võib olla hea võimalus, et investeerida oma äritegevusse ja tagada sujuv sõidukipark ettevõtte vajadustele.

Laenulepingut sõlmides tasub alati põhjalikult läbi lugeda ja mõista laenulepingu tingimusi ning vajadusel pöörduda finantsteenuste nõustaja poole. Autolaen ettevõttele võib aidata suurendada ettevõtte paindlikkust ja võimaldab hõlpsalt uuendada sõidukiparki vastavalt ettevõtte vajadustele. Oluline on teha hoolikas eelarvestamine ja valida enda ettevõttele sobivaim autolaenu pakkuja.

Kuidas toimib laen auto tagatisel?

Laenu võtmine auto tagatisel on üks võimalus sõiduki ostmiseks ilma tagatiseta. Sel juhul toimib auto laenuandjale tagatisena, mis tähendab, et kui laenuvõtja ei suuda õigeaegselt makseid teha, võib laenuandja müüa auto ja kasutada saadud summat võlgnevuste katteks. Laen auto tagatisel võib anda ka võimaluse saada suurema laenusumma ning madalama intressimäära võrreldes tagatiseta autolaenuga.

Laenuandjate tingimused võivad erineda, seega on oluline uurida hoolikalt laenuandja poolt kehtestatavaid tingimusi. Näiteks võib laenuvõtjal olla vaja esitada dokumente, nagu auto registreerimistunnistus või kindlustuspoliis. Lisaks võib laenuandja nõuda, et auto oleks kindlustatud kaskokindlustusega ning et laenuvõtjal oleks kehtiv juhiluba.

Enne laenu võtmist auto tagatisel tasub alati hoolikalt läbi lugeda lepingu tingimused ning vajadusel konsulteerida finantsteenuste nõustajaga. On oluline mõista, et laenuga kaasnevad kohustused ning õigeaegsete maksete tasumine on oluline, et vältida võlgnevuste tekkimist ja auto müüki. Kokkuvõttes tasub hoolikalt kaaluda, kas laen auto tagatisel on sobiv valik ning kas laenuvõtja suudab täita kõiki laenuandja poolt kehtestatud tingimusi ja kohustusi.

Laen auto tagatisel Tagatiseta autolaen
Pakub suuremat laenusummat Laenusumma võib olla piiratum
Madalam intressimäär Intressimäär võib olla kõrgem
Auto toimib tagatisena Tagatist pole vaja
Võib nõuda täiendavaid dokumente Dokumentide hulk võib olla piiratum

Kes pakuvad tagatiseta autolaenu?

Mitmed laenuandjad Eestis pakuvad tagatiseta autolaenu. Mõned populaarsed tagatiseta autolaenu pakkujad on Bigbank, Luminor, SEB ja TF Bank. Need laenuandjad pakuvad erinevaid tingimusi, laenusummasid ja intressimäärasid, seega tasub hoolikalt võrrelda erinevaid võimalusi. Laenuperioodid, laenusummad ja intressimäärad võivad erineda sõltuvalt laenuandjast. Laenu taotlemiseks peab laenuvõtjal olema vähemalt 18-aastane ja korrapärane sissetulek.

Tagatiseta autolaenu pakkujad võimaldavad inimestel osta endale soovitud auto ilma tagatiseta. See tähendab, et laenu saamiseks ei pea laenuvõtja panustama oma vara tagatisena. Laenu saamine on seega kiirem ja lihtsam. Tagatiseta autolaenu pakkuja hindab taotleja maksevõimet ning otsustab selle põhjal laenusumma ja intressimäära. Enne laenulepingu sõlmimist tasub uurida erinevate laenuandjate tingimusi ning leida endale sobivaim pakkumine.

Tagatiseta autolaenu saamine on mõistlik valik neile, kes soovivad osta endale auto, kuid ei saa või ei soovi panna selle jaoks tagatist. Enne laenulepingu sõlmimist tasub aga hoolikalt läbi lugeda tingimused ning veenduda, et laen vastab oma vajadustele ja võimalustele. Laenuandjate pakutavad intressimäärad, laenusummad ja laenuperioodid võivad erineda, seega tasub võrrelda erinevaid võimalusi ning teha teadlik otsus.

Järeldus

Tagatiseta autolaen on mugav võimalus sõiduki ostmiseks, eriti neile, kes ei saa või ei soovi panna tagatist. Eestis pakuvad autolaenu mitmed laenuandjad, nagu Bigbank, Luminor, SEB ja TF Bank, kes pakuvad erinevaid tingimusi ja intressimäärasid. Oluline on hoolikalt võrrelda erinevaid võimalusi, et leida endale sobivaim pakkumine.

Tasub meeles pidada, et oluline ei ole mitte ainult intressimäär, vaid ka laenu kogukulukuse määr, mis näitab teenuse kogumaksumust. Seega tasub enne otsustamist hoolikalt uurida laenuandja tingimusi ja kulukust. Vajaduse korral võib alati pöörduda finantsteenuste nõustaja poole, kes aitab selgitada erinevaid võimalusi ja leida parima lahenduse.

Lõpuks tasub meeles pidada, et enne laenulepingu sõlmimist tasub alati lugeda tingimusi hoolikalt läbi. Valides odavat autolaenu, tagatiseta autolaenu või autolaenu ettevõttele, on oluline leida pakkumine, mis vastab sinu vajadustele ja võimalustele ning tagab madalad kulud ja mugavad tagasimaksed.

FAQ

Kes pakuvad tagatiseta autolaenu?

Mõned populaarsed tagatiseta autolaenu pakkujad Eestis on Bigbank, Luminor, SEB ja TF Bank.

Millised on Bigbanki autolaenu tingimused?

Bigbanki autolaenul peab taotlejal olema vähemalt 18 aastat, vähemalt 300 euro suurune sissetulek kuus ning võimalus laenata kuni 25 000 eurot. Laenuperiood võib olla kuni 10 aastat.

Millised on Luminori autolaenu intressimäärad?

Luminori autolaenu intressid algavad 7,9 protsendist aastas.

Milliseid eeliseid pakub SEB autolaen?

SEB autolaenuga saab lisada kaitseks laenukaitse kindlustuse, mis katab igakuised osamaksed töökoha kaotuse, õnnetuse või haiguse korral. Autolaenu intressimäär algab 6,9 protsendist aastas.

Millised on TF Banki autolaenu tingimused?

TF Banki autolaenu saamiseks peab laenaja olema vähemalt 22-aastane ning laenusumma võib olla kuni 15 000 eurot. Autolaenu intressimäär algab 5,9 protsendist aastas.

Kes pakuvad veel tagatiseta autolaenu Eestis?

Lisaks eelmainitud laenuandjatele pakuvad autolaenu Eestis veel mitmed teised krediidiandjad.

Kuidas leida kõige odavam autolaen?

Kõige odavama autolaenu leidmiseks tuleb hoolikalt võrrelda erinevaid laenupakkujaid ning tutvuda nende intressimäärade ja tingimustega.

Milline on parem valik, autolaen või liising?

Autolaen sobib neile, kes soovivad omada sõidukit täielikult, makstes laenu tagasi kindla ajaperioodi jooksul. Autoliising sobib neile, kes eelistavad sõidukit liisida ja maksta igakuiseid liisingumakseid.

Mis on autolaen ettevõttele?

Autolaen ettevõttele võimaldab osta sõidukit ettevõtte nimel ilma tagatiseta, sõltudes ettevõtte finantsseisundist ja laenusoovi suurusest.

Kuidas toimib laen auto tagatisel?

Laen auto tagatisel tähendab, et sõiduk toimib laenu tagatisena. Kui laenuvõtja ei suuda makseid õigeaegselt tasuda, võib laenuandja müüa sõiduki ja kompenseerida võlgnevused.

Kes pakuvad tagatiseta autolaenu?

Eestis on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad tagatiseta autolaenu.