20.07.2024
autolaen voi liising kumb valida

Autolaen ja autoliising on mõlemad finantskohustused, mille puhul tuleb teha regulaarseid makseid. Autolaen tähendab suure summa kandmist kontole, mille eest saab soetada sõiduki. Autolaenuga oled kohe auto omanik ja vastutad selle eest ise. Autoliisinguga saab auto kasutamiseks kindlaks perioodiks ja peab tegema liisingumakseid. Liisingu korral võib olla võimalus auto lõppedes endale soetada. Mõlemal on omad eelised ja valik sõltub isiklikest vajadustest ja eelistustest.

Veel üks oluline aspekt, millega auto finantseerimist kaaludes arvestada, on laenu refinantseerimine. See võib pakkuda võimalust vähendada igakuiseid kohustusi, saades uue laenu madalama intressimääraga või pikema tagasimakseperioodiga. Refinantseerimine võib olla kasulik, kui teie rahaline olukord on ajaga paranenud või kui laenuturu intressimäärad on langenud alates algse laenu või liisingu sõlmimisest. See võib anda autolaenu või autoliisingu hoidjatele võimaluse oma finantskohustusi paremini juhtida, tuues kaasa potentsiaalse säästu laenu eluea jooksul. Lisateabe saamiseks laenu refinantseerimine ja sellest tulenevate võimaluste kohta külastage meie veebisaiti.

Kokkuvõte

 • Autolaen ja autoliising on mõlemad finantskohustused, mille puhul tuleb teha regulaarseid makseid.
 • Autolaenuga saad kohe auto omanikuks, autoliisinguga saad auto kasutada kindlaks perioodiks.
 • Autolaen võimaldab suuremat vabadust ja vastutust, autoliising pakub madalamaid kuumakseid.
 • Valik autolaenu ja liisingu vahel sõltub isiklikest vajadustest ja eelistustest.
 • Tuleb hoolikalt hinnata oma finantsolukorda enne otsuse tegemist.

Mis on liisingu ja laenu vahe?

Autolaen ja autoliising on mõlemad finantskohustused, mis võimaldavad autot osta või kasutada, kuid neil on olulised erinevused. Autolaen tähendab suure summa kandmist kontole, mille eest saab soetada sõiduki. Autolaenu puhul oled kohe auto omanik ja vastutad selle eest ise. Autoliisingu puhul aga rendid sõidukit kindlaks perioodiks ja pead tegema liisingumakseid. Liisingu korral võib olla võimalus auto lõppedes endale soetada, kuid sõltub liisingulepingu tingimustest.

Peamine erinevus autolaenu ja autoliisingu vahel on omandiõigus. Autolaenu korral oled sõiduki omanik alates hetkest, kui ostu eest raha tasud, samas kui autoliisingu korral on sõiduk endiselt liisingufirma omand. See tähendab, et liisinguperioodi lõppedes pead auto tagastama või võid sõiduki endale soetada, kui lepingus on selline võimalus.

Tagatis on veel üks oluline erinevus. Autolaenu puhul võib olla vajalik pakkuda tagatist, nagu näiteks sõiduki osaline tagatis või lisatagatis. Autoliisingu korral ei pruugi tavaliselt vaja minna tagatise esitamist, kuna sõiduk kuulub liisingufirmale kogu liisinguperioodiks. Seega võib liising olla heaks alternatiiviks neile, kes ei soovi või ei saa pakkuda tagatist autolaenu jaoks.

“Autolaen ja autoliising on mõlemad finantskohustused, mis võimaldavad autot osta või kasutada, kuid neil on olulised erinevused.”

Autolaen Autoliising
Omandiõigus Oled kohe auto omanik Auto kuulub liisingufirmale
Tagatis Võib vaja minna tagatist Tagatist tavaliselt ei nõuta
Maksed Täielik vastutus maksete eest Tuleb teha regulaarseid liisingumakseid
Lõppotsus Võid auto igal ajal müüa Auto kuulub liisingufirmale, vajadusel võid endale soetada

Liisingutüübid

Autoliisingul on kaks peamist tüüpi: kapitalirent ja kasutusrent. Mõlemal liisingutüübil on omad erinevused ja omadused, mis võivad sobida erinevatele vajadustele.

Kapitalirent

Kapitalirent võimaldab sul saada auto õiguslikuks omanikuks pärast liisinguperioodi lõppu, kui oled lepingujärgselt auto maksumuse täielikult tagasi maksnud. Selle liisingutüübi korral vastutad auto hoolduse ja remondi eest ning sul on vabadus teha muudatusi ja kohandusi autoga seotud soovidele vastavalt.

Kasutusrent

Kasutusrent tähendab, et liisingulepingu lõppedes pead auto tagastama liisingufirmale. Sul on võimalus lepingut pikendada või sõidukit mõnikord välja osta ettemääratud hinnaga. Kasutusrendi korral pead arvestama sõidukikasutuse piirangutega ning hoolduse ja remondi võib lisada liisingulepingusse liisingufirma.

Kokkuvõttes, kapitalirendiga omandad auto pärast liisinguperioodi täielikult, samas kui kasutusrendi korral pead auto tagastama või seda välja ostma lepingujärgsete tingimuste kohaselt.

Kas valida laen või liising?

Valik laenu ja liisingu vahel sõltub isiklikest vajadustest ja eelistustest. Mõlemal on omad eelised, mis tuleks kaaluda enne lõpliku otsuse tegemist. Siin on mõned peamised eelised autolaenu ja autoliisingu vahel:

 1. Autolaen eelised: Autolaen võimaldab sul kohe saada auto omanikuks. See annab sulle suurema vabaduse ja kontrolli oma sõiduki üle. Sa ei sõltu liisingufirmast ja võid teha sõidukiga vajalikke muudatusi oma äranägemise järgi.
 2. Autoliising eelised: Autoliising pakub sulle võimalust kasutada sõidukit kindlaks perioodiks väiksema kuumakse abil. See võib olla kasulik, kui sul on eelistus sageli uue auto vastu või kui soovid vähemalt osaliselt vältida sõiduki väärtuse langust.

Kuigi autolaanul ei ole kaskokindlustuse kohustust ja annab suurema vabaduse, peab autoliisingu puhul arvestama mõningate piirangutega. Autoliisinguga kaasneb kaskokindlustuse kohustus ning auto kasutamisel võivad olla teatud piirangud liisingulepingus.

Autolaenu puhul olen ma ise vastutav sõiduki hoolduse ja remondi eest, kuna olen selle omanik. Autoliisingu korral võib liisingufirma hoolduse ja remondi lisada lepingusse, kuid võin siiski olla vastutav teatud kulude eest.

Seega, valides laenu või liisingu, tuleks hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda, isiklikke eelistusi ning sõiduki kasutamise ja omamisega kaasnevaid kohustusi. Ainult sellisel viisil saate teha otsuse, mis on teie jaoks kõige sobivam.

Kestus

Autolaenu korral on laenuperioodid tavaliselt pikemad, ulatudes 3-7 aastani, olenevalt sinu finantsolukorrast ja kokkulepitud tingimustest. Pikem laenuperiood võimaldab sul jaotada tagasimakseid ning teha need taskukohasemaks. Autoliisingu puhul on tingimused tavaliselt lühemad, ulatudes 1-4 aastani. Lühem liisinguperiood annab sulle paindlikkuse ja võimaluse sagedamini uuema sõiduki soetada või oma sõiduvajadustele vastavalt liikuda.

Liisingulepingu lõppedes on võimalik sõiduk mitmel moel tagastada. Sa võid lepingut pikendada uue liisinguperioodi jaoks, samuti on sageli võimalik sõiduk välja osta ettemääratud hinnaga. Samas võib ka sõiduki tagastamine olla sobiv valik, kui soovid uuema või erineva mudeli auto soetada. Autolaenu korral oled auto omanik ja sul on vabadus sellega teha, mida soovid, sealhulgas seda müüa, kui vajadus tekib.

Liisingu või autolaenu kestuse valik sõltub sinu isiklikest eelistustest ja vajadustest. Autolaen pakub pikemaid laenuperioode, võimaldades tasuda summat järk-järgult. Kui soovid kiiremini uue auto soetada või tihti uuendusi teha, võib lühem liisinguperiood olla parem valik. Oluline on hoolikalt kaaluda oma rahalisi võimalusi ja eelistusi, et teha õige valik oma sõiduvajaduste rahuldamiseks.

Finantskohustus Laenuperiood Liisinguperiood Lõppvalik
Autolaen 3-7 aastat Sõiduk kuulub omanikule
Autoliising 1-4 aastat Sõiduk tagastamine, lepingu pikendamine või väljaost ettemääratud hinnaga

Section 6: Hooldus ja Remont

Autolaenu korral vastutate ise sõiduki hoolduse ja remondi eest, kuna olete omanik. See tähendab, et peate ise hoolitsema auto regulaarse hoolduse, remontide ja muude vajalike kulutuste eest. Hoolduse ja remondi maksumus sõltub auto seisukorrast, vanusest ja kasutusintensiivsusest. Samuti võivad mõned autolaenulepingud nõuda, et hoiaksite auto kindlustuslepingut.

Autoliisingu korral võib liisingufirma pakkuda hooldus- ja remonditeenuseid, mis on lisatud liisingulepingusse. See võib sisaldada regulaarset hooldust, rehvivahetust ja muud vajalikku seotud teenust. Siiski tasub meeles pidada, et teatud kulud võivad jääda teie enda kanda, näiteks nõuetele mittevastava kahjustuse või liialt intensiivse kasutuse korral.

Lisaks hooldusele ja remondile võib autoliisinguga kaasneda autovahetuse võimalus. Mõnede liisingulepingute puhul võite lepingu lõppedes valida uue sõiduki ja sõlmida uue liisingulepingu, mis võimaldab teil alati sõita uuema ja kaasaegsema autoga.

Igal juhul on oluline lugeda ja mõista nii autolaenu kui ka autoliisingu lepingusse lisatud hooldus- ja remonditingimusi. See aitab teil otsustada, kas soovite ise sõiduki eest hoolitseda või eelistate kasutada liisingufirma pakutavaid teenuseid. Samuti on oluline arvestada oma finantsvõimaluste ja eelistustega, et teha lõplik otsus, mis sobib teie vajadustega kõige paremini.

Alljärgnevas tabelis on näidatud autolaenu ja autoliisingu hoolduse ja remondiga seotud erinevused:

Autolaen Autoliising
Olete auto omanik ja vastutate hoolduse ja remondi eest Liisingufirma võib pakkuda hooldus- ja remonditeenuseid
Regulaarse hoolduse ja remondi kulud on teie enda kanda Hooldus- ja remondikulud võivad olla osaliselt või tervenisti kaetud liisingulepinguga
Võite valida sobiva hooldus- ja remondikoha Liisingufirma võib määrata kindlaksmääratud teeninduskoha

Paindlikkus

Autolaen võimaldab sul olla auto täielik omanik, mis annab sulle suurema paindlikkuse auto kohandamiseks vastavalt oma vajadustele. Kuna oled omanik, võid teha muudatusi ja modifikatsioone ilma piiranguteta. Olgu selleks siis auto värvimuutus, paremate helisüsteemide lisamine või muud kohandused, sa otsustad, kuidas oma auto kujundada.

Autoliisinguga võivad olla teatud piirangud seoses auto kohandamisega. Liisingufirma soovib säilitada auto heas korras ja tagada selle edasimüügituruväärtuse püsimise. Seetõttu võivad muudatused olla piiratud või nõuda liisinguandja loa saamist. Kui soovid oma auto muuta või kohandada, tuleb sul alati konsulteerida liisinguandjaga ja järgida nende nõudeid ning protseduure.

Autolaen annab sulle suurema vabaduse ja paindlikkuse auto kohandamiseks vastavalt oma maitsele ja soovidele. Autoliisinguga võivad olla kohanduste osas piirangud, mis on seotud liisingufirma nõudeid ja edasimüügituruväärtuse säilimisega.

Kasutusrendi piirangud

Kasutusrendi korral võivad olla täiendavad piirangud auto kasutamisel. Enamasti on kasutusrendi puhul lepingus määratud piiratud läbisõidupiirang. Kui ületad lepingus kokkulepitud läbisõidupiiri, võidakse sulle lisatasu nõuda. Samuti võib olla kehtestatud piirangud auto kasutamiseks väljaspool Eestit või sul ei pruugi olla õigust auto müüa enne liisinguperioodi lõppu.

Autolaen võimaldab sul kasutada autot piiranguteta, olgu siis läbisõidu, kasutuskoha või müügiga seotud piiranguteta. Oled täielik omanik ja saad oma autoga teha kõike, mis seadusega lubatud on. See annab sulle suurema vabaduse ja võimaluse oma autot täielikult enda vajadustele kohandada.

Autolaen Autoliising
Paindlikkus auto kohandamisel Jah, täielik omanik Piirangud liisingufirma nõuetele
Kasutusrendi piirangud Pole Läbisõidupiirang, kasutamise piirangud

Edasimüügiväärtus

Autolaenu ja autoliisingu võrdluses on oluline arvestada ka nende finantskohustuste edasimüügiväärtuse aspektiga. Edasimüügiväärtus mängib rolli selleks, et mõista, millist rahalist tulu saate sõiduki müümisel pärast laenulepingu või liisingulepingu lõppemist.

Autolaenu korral võid auto igal ajal müüa, kuna oled selle omanik. See tähendab, et saate täielikult kontrollida sõiduki müügihinda. Kui olete auto heas seisukorras hoidnud ja hooldusele korralikult tähelepanu pööranud, võite saada parema hinna. Samuti võite müüa auto kiiresti, kui teil on vaja raha või soovite lihtsalt sõidukist loobuda.

Autoliisingu puhul ei saa sa autot müüa, kuna see kuulub liisingufirmale. Liisinguperioodi lõppedes tuleb auto enamasti tagastada või on võimalik auto endale osta lepingujärgse edasimüügiväärtuse alusel. Seega ei saa sa täielikult kontrollida sõiduki müügihinda ega saada sellest täielikku rahalist tulu.

Teise võimalusena võib liisingufirma pakkuda võimalust lepingut pikendada. See võib olla hea valik, kui soovite autot endiselt kasutada, kuid soovite vältida kõrgemaid kuumakseid, mis kaasnevad uue liisingulepingu sõlmimisega. Kuid tuleb arvestada, et pikema liisinguperioodi jooksul võib auto väärtus veelgi väheneda.

Seega võib autolaen anda teile rohkem paindlikkust ja võimalust saada suurem rahaline tulu, kui soovite sõidukit müüa. Autoliisingu puhul võite olla piiratumad ja ei saa täielikult kontrollida müügihinda, kuid võite saada võimaluse auto endale osta lepingujärgse edasimüügiväärtuse alusel.

Kas osta auto täies mahus välja, sõlmida liising või valida autolaen?

Auto soetamine võib olla suur finantsotsus ning sageli tuleb kaaluda erinevaid võimalusi. Kui sul on vajalik rahasumma kohe olemas, võid kaaluda auto täies mahus välja ostmist. See annab sulle omandiõiguse ja täieliku kontrolli auto üle. Lisaks saad vajadusel finantseerida ka muud autoga seotud kulud, nagu kindlustus ja hooldus.

Kui soovid auto kasutamist kindlaks perioodiks ja eelistad väiksemaid kuumakseid, võib autoliising olla hea valik. Liisingulepingu alusel rendid sõiduki teatud perioodiks ning teed regulaarseid liisingumakseid. Sõltuvalt lepingust on sul võib-olla võimalus auto lõppedes endale see soetada. Autoliising võimaldab sul kasutada uut sõidukit, ilma et peaksid selle täies mahus välja ostma.

Kolmandaks võimaluseks on autolaen, mis annab sulle võimaluse saada soovitud auto omanikuks ja samas hoida rahaline paindlikkus. Autolaenu puhul saad suurema vabaduse valida auto, mis sulle tõeliselt meeldib. Lisaks võib autolaen aidata finantseerida ka muid eluasemega seotud kulutusi, kuna ei ole määratud piiranguid, kuhu laenuraha kasutada. Oluline on siiski meeles pidada, et autolaenuga kaasnevad intressid ja regulaarsed tagasimaksed.

Kokkuvõte:

 • Auto täies mahus välja ostmine annab sulle omandiõiguse ja täieliku kontrolli auto üle.
 • Autoliising võimaldab sul kasutada uut sõidukit kindlaks perioodiks väiksema kuumakse abil.
 • Autolaen annab sulle võimaluse saada soovitud auto omanikuks ja samas säilitada rahaline paindlikkus.

Enne otsuse langetamist kaalu hoolikalt oma isiklikke vajadusi, finantsolukorda ning eeliseid ja puudusi igas valikus. Konsulteeri vajadusel finantsnõustajaga, kes aitab sul leida parima lahenduse vastavalt sinu olukorrale.

Auto täies mahus välja ostmine Autoliising Autolaen
Eelised
 • Omandiõigus
 • Täielik kontroll
 • Rahaline paindlikkus
 • Uue auto kasutamine
 • Väiksemad kuumaksed
 • Võimalus auto soetada lepingu lõppedes
 • Oma valitud auto
 • Rahaline paindlikkus
 • Võimalus finantseerida ka muid kulutusi
Puudused
 • Suurem rahasumma vajalik kohe
 • Kõik kulud on sinu kanda
 • Auto ei kuulu sulle enne lepingu lõppu
 • Sõidukikasutuse piirangud
 • Kaskokindlustus kohustuslik
 • Intressid ja regulaarsed tagasimaksed
 • Võib tekitada kohustusi pikaks ajaks

Järeldus

Pärast autolaenu ja autoliisingu võrdlemist ning hindamist jõudsin järeldusele, et lõplik valik sõltub iga inimese isiklikest eelistustest ja finantsolukorrast.

Autolaen pakub eeliseid, nagu omandiõigus ja suurem vabadus otsustada auto üle. Samuti võimaldab autolaen vajadusel finantseerida ka muud autoga seotud kulud. Autolaenu puhul ei ole vaja teha kaskokindlustust ning saab täpselt sellise auto osta, nagu soovitakse.

Autoliising on hea valik neile, kes soovivad kasutada autot kindlaks perioodiks ja eelistavad väiksemaid kuumakseid. Liisingupingutuste puhul tuleb arvestada, et tuleb teha kaskokindlustus ning on olemas sõidukikasutuse piirangud.

Kokkuvõttes tuleb valida autolaenu ja autoliisingu vahel lähtuvalt oma vajadustest, eelistustest ning finantsolukorrast. Oluline on hoolikalt kaaluda erinevaid valikuid ning teha otsus, mis sobib kõige paremini sinu individuaalsetele tingimustele.

FAQ

Mis vahe on autolaenul ja autoliisingul?

Autolaen tähendab suure summa kandmist kontole, mille eest saab soetada sõiduki ja saad kohe auto omanikuks. Autoliisinguga saab auto kasutamiseks kindlaks perioodiks ning peab tegema liisingumakseid. Auto lõppedes võib olla võimalus see endale soetada.

Millised on liisingutüübid?

On olemas kapitalirent ja kasutusrent. Kapitalirent võimaldab auto õiguslikuks omanikuks saada, kui oled lepingujärgselt auto maksumuse täielikult tagasi maksnud. Kasutusrent tähendab, et liisingulepingu lõppedes tuleb auto liisinguandjale tagastada või osta välja ettemääratud hinnaga.

Kuidas valida laenu või liisingut?

Valik sõltub isiklikest vajadustest ja eelistustest. Autolaen annab suurema vabaduse ja vastutuse, samas kui autoliising pakub väiksemaid kuumakseid. Autolaenu puhul ei pea tegema kaskokindlustust, kuid liisinguga kaasnevad sõidukikasutuse piirangud.

Kui kaua võib olla laenuperiood?

Autolaenul võib laenuperiood olla pikem, tavaliselt 3-7 aastat, olenevalt finantsolukorrast. Autoliisingu tingimused on tavaliselt lühemad, ulatudes 1-4 aastani.

Kes vastutab hoolduse ja remondi eest?

Autolaenu korral vastutad ise sõiduki hoolduse ja remondi eest, kuna oled omanik. Autoliisingu korral võib liisingufirma hoolduse ja remondi lisada lepingusse, kuid võid olla vastutav teatud kulude eest.

Kui paindlik on autolaen või autoliising?

Autolaen annab rohkem paindlikkust auto kohandamiseks ja muutmiseks, kuna oled täielik omanik. Autoliisinguga võivad olla piirangud modifikatsioonide osas, kuna rendid sõidukit ja pead selle heas korras tagastama.

Mis juhtuks, kui soovin auto maha müüa?

Autolaenu korral võid auto igal ajal müüa, kuna oled selle omanik. Autoliisingu puhul ei saa sa autot müüa, kuna see kuulub liisingufirmale, kuid mõnel juhul võib olla võimalik auto endale osta lepingu lõppedes.

Kas valida auto väljaostmine, liising või autolaen?

Valik sõltub isiklikest eelistustest. Auto täies mahus välja ostmise korral pead olema valmis investeerima kogu summa korraga. Autolaen annab omandiõiguse ja võimaldab finantseerida ka muud autoga seotud kulusid. Autoliising pakub võimalust sõidukit kasutada kindlaks perioodiks väiksemate kuumaksete abil.

Mis on autolaen või liising parem? Järeldus.

Valik autolaenu ja autoliisingu vahel sõltub isiklikest vajadustest ja rahalistest võimalustest. Autolaen annab suurema vabaduse ja vastutuse, samas kui autoliising pakub madalamat kuumakset. Mõlemal on omad eelised ja valik tuleb teha hoolikalt, võttes arvesse oma isiklikke vajadusi.