27.05.2024
mida teha kui liising hakkab loppema

Kui liisingu lepingu lõppemine hakkab lähemale jõudma, tekib küsimus, mida edasi teha. Käesolevas artiklis leiate praktilisi näpunäiteid ja soovitusi selle kohta, kuidas tegutseda, kui liising hakkab lõppema. Lisaks saate teavet mitme võimaluse kohta, sealhulgas auto väljaostmine, liisingu pikendamine, auto vahetamine uue vastu, autolaenu võtmine või auto müümine enne lepinguperioodi lõppu.

Seoses selle teemaga on oluline mõista, et autoliising pakub paindlikkust ja mugavust neile, kes soovivad kasutada uut sõidukit ilma suure kapitalikuluta. Olles tõhus viis auto finantseerimiseks, võimaldab autoliising klientidel hajutada sõiduki soetusmaksumust pikema perioodi peale, muutes selle finantsiliselt kättesaadavamaks suuremale hulgale inimestele. Lisaks pakub see võimalust sõidukit vahetada lepinguperioodi lõppedes, andes tarbijatele juurdepääsu uusimatele mudelitele ilma muretsemata jääkväärtuse või müügiprotsessi pärast.

Võtmeülevaated:

 • Kui liising hakkab lõppema, on mitmeid võimalusi, mida saate kaaluda.
 • Auto väljaostmine võimaldab teil saada auto omanikuks pärast lepingu lõppu.
 • Liisingulepingu pikendamine võimaldab teil jätkata sama auto kasutamist ilma selle välja ostmata.
 • Auto vahetamine uue vastu annab võimaluse uuendada oma sõidukit parema mudeli vastu.
 • Autolaenu võtmine võimaldab teil jätkuvalt kasutada autot ilma selle välja ostmata, tasudes intressi tagasimakseks.
 • Auto müümine enne lepinguperioodi lõppu võib olla kasulik, kuid võib tekkida vajadus tasuda olemasoleva liisingu tagasimakse.

Mis on autoliising ja millised on selle variandid?

Autoliising on teenus, mis võimaldab teil jaotada auto soetamisega seotud kulud mitme kuu või aasta peale. Kuni liisinguperioodi lõpuni ei ole auto veel teie omandis, vaid kuulub liisingufirmale. Sõiduki liisimisel on võimalik valida kahe variandi vahel: kapitalirent ja kasutusrent.

Kapitalirendi korral saate auto liisinguperioodi lõppedes enda omandisse, samas kui kasutusrendi puhul saate valida, kas tagastada auto või osta see välja jääkväärtusega.

Autoliisingu variandid võivad erineda sõltuvalt konkreetsest liisingufirmast ja lepingutingimustest. Kapitalirendi puhul on oluline märkida, et auto saabub teie omandisse pärast lepingu tähtaega, kui olete tasunud kõik vajalikud maksed. Kasutusrenti puhul on teil võimalus auto tagastada pärast liisinguperioodi lõppemist, ilma et peaksite selle eest täiendavalt maksma.

Autoliisingu variandid:

 • Kapitalirent – auto saabub teie omandisse pärast lepingu tähtaega, kui olete tasunud kõik vajalikud maksed.
 • Kasutusrent – teil on võimalus auto tagastada pärast liisinguperioodi lõppemist, ilma et peaksite selle eest täiendavalt maksma.

Kapitalirendi ja kasutusrendi valik sõltub teie isiklikest eelistustest ja vajadustest. Oluline on tutvuda hoolikalt lepingutingimustega ning kaaluda oma finantsolukorda ja tulevikuplaane, enne kui otsustate, milline autoliisingu variant teile kõige paremini sobib.

Autoliisingu variant Kapitalirent Kasutusrent
Auto omand Saabub teie omandisse pärast lepingu tähtaega Auto tagastatakse pärast liisinguperioodi lõppemist
Maksed Tuleb tasuda kuni liisinguperioodi lõpuni Tuleb tasuda kuni liisinguperioodi lõpuni
Jääkväärtus Puudub, kuna auto saabub omandisse Sõltub lepingutingimustest ja jääb liisingufirmale

Mida teha, kui liising hakkab lõppema?

Kui kasutusrenti lõppeb, on mitmeid võimalusi, kuidas edasi tegutseda. Esimene võimalus on auto välja osta, tasudes jääkmaksumuse. Teine võimalus on liisingulepingut pikendada, kui see on liisingufirma tingimustega kooskõlas. Kolmas võimalus on vahetada auto uue vastu, mis sobib neile, kes ei soovi müügiga ise tegeleda. Neljandaks võimaluseks on võtta autolaen, et jätkata auto kasutamist ilma selle välja ostmata. Viimase võimalusena saab auto müüa enne liisinguperioodi lõppu, kui see on kasulik ja tulu toov.

Seega, olles liisingu lõppemise lähedal, on oluline kaaluda erinevaid võimalusi ja teha otsus vastavalt oma vajadustele ja eelistustele. Järgnevalt on toodud üksikasjalikumad selgitused iga võimaluse kohta.

Osta auto välja

Kui soovite saada auto omanikuks pärast liisinguperioodi lõppu, on võimalus auto välja osta, tasudes auto jääkmaksumuse. See võimalus võimaldab teil omada autot täielikult ning teha sellega enda soovi järgi.

Pikenda liisingut

Kui olete endiselt rahul oma praeguse autoga ja soovite seda kasutada ka pärast liisinguperioodi lõppu, on võimalik liisingulepingut pikendada. Kuid olge teadlik, et mitte kõik liisingufirmad ei paku sellist võimalust, seega peate seda kindlasti enne otsustamist kontrollima.

Vaheta auto uue vastu

Kui soovite uuendada oma sõidukit, võite kaaluda auto vahetamist uue vastu. See võimalus võimaldab teil saada uuema mudeli või paremate omadustega auto ning saate samal ajal vabaneda oma praegusest autost.

Võta autolaen

Kui soovite jätkata auto kasutamist ilma selle välja ostmata, võite kaaluda autolaenu võtmist. Autolaen võimaldab teil saada vajalikku rahastust auto ostmiseks ning seejärel tagastada laenusumma kindlaksmääratud ajavahemiku jooksul koos intressiga.

Müü auto maha

Kui soovite oma autost täielikult loobuda ja teenida sellega lisatulu, võib auto müümine enne lepinguperioodi lõppu olla sobiv valik. Oluline on aga meeles pidada, et müües auto enne lepingu lõppu, peate olema valmis täitma oma kohustust liisingufirma ees.

Võimalus Eelised Puudused
Osta auto välja – Saate auto omanikuks
– Pole vaja uut autot leida
– Vajab suuremat rahasummat korraga
Pikenda liisingut – Saate jätkata auto kasutamist
– Pole vaja uut autot leida
– Ei pruugi kõikide liisingufirmade puhul võimalik olla
Vaheta auto uue vastu – Saate uuema auto paremate omadustega
– Vabanete praegusest autost
– Võib kaasneda lisakulutusi uue auto soetamiseks
Võta autolaen – Saate jätkata auto kasutamist
– Vajaliku rahastuse saamine
– Intressikulud
Müü auto maha – Teenite lisatulu
– Vabanete praegusest autost
– Võib tekkida kohustus liisingufirma ees

Auto väljaostmine

Auto väljaostmine on võimalus, kui soovite saada auto omanikuks pärast liisinguperioodi lõppu. Selleks peate tasuma auto jääkmaksumuse, mis on lepingus sätestatud summa, mida peate korraga tasuma. Jääkmaksumus sõltub tavaliselt auto turuväärtusest ja liisinguperioodi kestusest.

Kui olete otsustanud auto välja osta, peate arvestama mitme olulise aspektiga. Esiteks, uurige hoolikalt lepingut ja veenduge, et olete jääkmaksumuse mõistnud. See summa võib olla erinev sõltuvalt konkreetsest liisingulepingust. Teiseks, enne auto väljaostmist tasub hinnata auto turuväärtust. Võite küsida sõltumatut ekspertiisi või uurida sarnaste autode müügis hindu. See annab teile aimu sellest, kas jääkmaksumus on õiglane ja tasub selle eest tasuda.

Auto väljaostmine võib olla hea võimalus, kui olete seotud autoga emotsionaalselt või kui olete rahul selle hetkeseisuga. Samuti annab see teile täieliku omandiõiguse ja vabaduse teha autoga seda, mis teile meeldib. Enne otsuse tegemist kaaluge hoolikalt oma finantsolukorda ja mõelge, kas auto väljaostmine on teie jaoks õige samm.

Auto väljaostmise eelised Auto väljaostmise puudused
 • Täielik omandiõigus autole
 • Vabadus teha autoga soovitud muudatusi
 • Emotsionaalne seotus säilib
 • Kõrgem algne maksumus
 • Võib nõuda suuremat rahasummat korraga
 • Turuväärtuse määramine võib olla keeruline

Liisingulepingu pikendamine

Kui liisingulepingu lõppemine hakkab lähemale jõudma, võite kaaluda lepingu pikendamist, kui soovite jätkata sama auto kasutamist. Liisingulepingu pikendamine on võimalus, mis annab teile võimaluse jätkata auto kasutamist ilma selle välja ostmata.

Liisingufirmale tuleb esitada avaldus ning täita tingimused, et lepingut pikendada. Need tingimused võivad hõlmata näiteks lepingu kehtivust, makseajakava ja intressimäärad. Oluline on tutvuda lepinguga hoolikalt ning vajadusel konsulteerida liisingufirma esindajaga, et mõista täpselt, millised on pikendamise tingimused ja võimalused.

Liisingulepingu pikendamine võib olla mugav valik neile, kes on rahul praeguse auto seisukorraga ja soovivad jätkata selle kasutamist. Samuti võib see olla hea võimalus, kui soovite vältida suuremate väljamaksete tegemist, mis kaasnevad auto väljaostmisega. Siiski tuleb arvestada, et pikendamine võib kaasa tuua täiendavaid kulusid, näiteks intressimäära muutusi või lepingutasusid.

Liisingulepingu pikendamise eelised ja kaalutlused

 • Eeliseid:
  • Pakub võimalust jätkata sama auto kasutamist ilma väljaostuta.
  • Vähemalt ajutiselt vähem suuri väljamakseid võrreldes auto ostmisega.
  • Lihtsustab auto kasutamist ja ei nõua uute dokumentide ja lepingute sõlmimist.
 • Kaalutlusi:
  • Võib kaasa tuua täiendavaid kulusid, näiteks intressimäära muutuste või lepingutasude näol.
  • Auto võib olla vanem ja sellega kaasnevad võimalikud hooldus- või remondikulud.
  • Liisinguperioodi pikendamine võib tähendada suuremat kokkukulu võrreldes uue liisingulepingu sõlmimisega.

Kokkuvõtvalt on liisingulepingu pikendamine võimalus, mis võimaldab teil jätkata sama auto kasutamist ilma selle välja ostmata. Enne otsuse tegemist on oluline uurida lepingu tingimusi, kaaluda eeliseid ja kaalutlusi ning vajadusel konsulteerida liisingufirma esindajaga. See võimaldab teil teha informeeritud valiku, mis sobib teie vajaduste ja olukorraga kõige paremini.

Liisingulepingu pikendamine: eelised ja kaalutlused
Eelised
 • Pakub võimalust jätkata sama auto kasutamist ilma väljaostuta.
 • Vähemalt ajutiselt vähem suuri väljamakseid võrreldes auto ostmisega.
 • Lihtsustab auto kasutamist ja ei nõua uute dokumentide ja lepingute sõlmimist.
Kaalutlused
 • Võib kaasa tuua täiendavaid kulusid, näiteks intressimäära muutuste või lepingutasude näol.
 • Auto võib olla vanem ja sellega kaasnevad võimalikud hooldus- või remondikulud.
 • Liisinguperioodi pikendamine võib tähendada suuremat kokkukulu võrreldes uue liisingulepingu sõlmimisega.

Auto vahetamine uue vastu

Kui soovite uuendada oma autot, on võimalik liisinguperioodi lõppedes vahetada auto uue vastu. See võimalus sobib neile, kes soovivad uuema mudeli või paremate omadustega sõidukit. Auto vahetamisel on mitmeid eeliseid, nagu uuema tehnoloogia, ohutusomaduste ja mugavuse saamine. Lisaks võib uus auto olla säästlikum ning omada kõrgemat taasväärtust tulevikus.

Auto vahetamise protsess on suhteliselt lihtne. Esiteks peate valima uue auto, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele. Seejärel võtke ühendust oma liisingufirmaga ja uurige, millised on nende tingimused uue auto vahetamiseks. Enne otsuse tegemist on oluline arvestada ka liisingulepingu jääkmaksumusega ja võrrelda seda uue auto maksumusega.

Auto vahetamisel tuleb arvestada ka sellega, et uue auto vahetusega võib kaasneda ka lisakulusid. Näiteks võib tekkida vajadus tasuda lisasumma või teha sissemakse uue auto soetamiseks. Samuti tuleb arvestada võimalike intressimääradega, mis võivad mõjutada uue auto koguhinda ja selle ostmise finantskulusid.

Nii nagu igasuguse auto ostmise puhul, on oluline teha põhjalik uurimistöö ning võrrelda erinevaid automarke, mudeleid ja pakkumisi. Võtke aega uue auto valimiseks ning võtke arvesse oma eelarvet, vajadusi ja eelistusi. Auto vahetamine võib olla suurepärane võimalus saada endale uuem ja parem sõiduk, kuid see nõuab hoolikat planeerimist ja otsustamist.

Auto vahetamise eelised Auto vahetamise protsess
– Uuenduslik tehnoloogia – Valige uus auto, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele
– Paremad ohutusomadused – Tehke kindlaks liisingufirma tingimused uue auto vahetamiseks
– Suurem mugavus – Võrrelge liisingulepingu jääkmaksumust uue auto maksumusega
– Säästlikum ja kõrgema taasväärtusega – Arvestage võimalike lisakuludega uue auto soetamisel

Autolaenu võtmine

Kui soovite jätkata auto kasutamist ilma selle välja ostmata, võib autolaenu võtmine olla üks võimalus. Autolaenu saate taotleda panga või muu finantsasutuse kaudu, kes annab teile laenu auto ostmiseks. Oluline on arvestada intressimääraga, mis määrab laenu tagasimaksmise kulud.

Enne autolaenu võtmist tasub uurida erinevaid pakkujaid ja nende tingimusi. Intressimäär võib varieeruda sõltuvalt laenusummast, laenuperioodist ja teie krediidiskoorist. Oluline on valida usaldusväärne ja usaldusväärne laenuandja, kes pakub mõistlikke intressimäärasid.

Tuleb meeles pidada, et autolaenuga kaasnevad teatud riskid. Kui te ei suuda laenu tagasi maksta, võib see mõjutada teie krediidiskoori ja teil võib tekkida probleeme tulevaste laenude saamisel. Seetõttu on oluline hinnata oma finantsolukorda enne autolaenu võtmist ning veenduda, et suudate laenu tagasi maksta.

Autolaenu võrdlus Intressimäär Laenusumma Laenuperiood
Pank A 3.5% 10,000 eurot 5 aastat
Pank B 4.2% 15,000 eurot 7 aastat
Pank C 3.9% 12,000 eurot 6 aastat

Tabelis toodud näited näitavad erinevate pankade poolt pakutavate autolaenude võrdlust. Oluline on võrrelda erinevaid intressimäärasid, laenusummasid ja laenuperioode, et leida enda jaoks sobivaim variant.

Auto müümine enne lepinguperioodi lõppu

Kui te mõtlete oma auto müümisele enne liisingulepingu lõppu, on see võimalus, mis võib tuua lisatulu ja võimaldada teil uue auto soetamist. Siiski tuleb arvestada, et kehtiva liisingulepingu korral võib uuele autole lisafinantseeringu saamine olla keeruline. Seega peate meeles pidama, et uue auto ostmiseks võib tekkida vajadus esmalt müüa vana auto ja tasuda olemasoleva liisingu tagasimakse.

Auto müümine enne lepinguperioodi lõppu nõuab mõningast ettevalmistust. Esimese sammuna peaksite kontrollima oma liisingulepingut, et saada ülevaade võimalikest lisatasudest ja tingimustest, mis võivad kaasneda vara müümisega enne lõppkuupäeva. Järgmine samm on hinnata oma auto väärtust turul, et määrata õiglane müügihind.

Kui olete kindlaks teinud, et soovite auto enne lepinguperioodi lõppu maha müüa, peaksite alustama selle müügiks ettevalmistamist. Oluline on auto välis- ja sisepind korralikult puhastada ning teha vajalikud hooldus- või remonttööd, et suurendada selle atraktiivsust potentsiaalsete ostjate silmis. Lisaks peaksite looma võimalikult ahvatlevad müügikuulutused ja jagama neid sobivates müügikanalites.

“Auto müümine enne lepinguperioodi lõppu võib olla kasulik, kuid arvestage, et peate tagama, et uue auto soetamiseks on piisavalt rahalisi vahendeid. Samuti võib olla vaja arvestada kõigi liisingufirma nõuetega, et vältida võimalikke trahve või lepingurikkumisi.”

Olulised sammud auto müümiseks enne liisinguperioodi lõppu:
Kontrollige liisingulepingut ja tingimusi
Hinnake auto väärtust turul
Valmistage auto müügiks ette
Koostage ahvatlevad müügikuulutused ja jagage neid sobivates müügikanalites

Lühikokkuvõte: mida teha, kui liising hakkab lõppema

Kui teie liisingulepingu lõppemine hakkab lähemale jõudma, võib tekkida vajadus valida sobiv jätkuv tegevus. Selleks on mitmeid võimalusi, mida saate kaaluda, olenevalt teie individuaalsetest eelistustest ja vajadustest.

Esimene võimalus on auto väljaostmine. See tähendab, et tasute auto jääkmaksumuse ning saate selle omanikuks pärast liisinguperioodi lõppu. Teine võimalus on liisingulepingu pikendamine, mis võimaldab teil jätkata sama auto kasutamist ilma selle välja ostmata.

Kolmas võimalus on vahetada auto uue vastu, kui soovite uuendada oma sõiduki mudelit või omadusi. Neljas võimalus on autolaenu võtmine, mis võimaldab teil auto kasutamist jätkata, tasudes intressiga laenusumma tagasi. Viimase võimalusena saate auto müüa enne lepinguperioodi lõppu, kui näete selles lisaväärtust või soovite saada lisatulu.

Olenemata teie valitud võimalusest, on oluline kaaluda kõiki aspekte ja teha informeeritud otsus. Mõelge oma eelistustele, finantsolukorrale ning sellele, mis on teile kõige sobivam ja praktilisem lahendus.

FAQ

Mis on autoliising ja millised on selle variandid?

Autoliising on teenus, mis võimaldab auto soetamise kulud jaotada mitme kuu või aasta peale. Autoliisingul on kaks varianti: kapitalirent, kus auto läheb liisimise lõppedes omanikuks, ja kasutusrent, kus saate valida, kas tagastada auto või osta see välja jääkväärtusega.

Mida teha, kui liising hakkab lõppema?

Kui liising hakkab lõppema, saate valida mitme võimaluse vahel: auto väljaostmine, liisingulepingu pikendamine, auto vahetamine uue vastu, autolaenu võtmine või auto müümine enne lepinguperioodi lõppu.

Kuidas toimub auto väljaostmine?

Auto väljaostmiseks peate tasuma auto jääkmaksumuse, mis on lepingus sätestatud summa. Jääkmaksumus sõltub auto turuväärtusest ja liisinguperioodi kestusest.

Kuidas saab liisingulepingut pikendada?

Liisingulepingu pikendamiseks tuleb esitada liisingufirmale avaldus ja täita nende tingimused.

Kuidas toimub auto vahetamine uue vastu?

Auto vahetamiseks uue vastu saate valida uue auto ilma lisasissemakseta ja tegeleda vaid vana auto müügi või liisimisega.

Kuidas saab autolaenu võtta?

Autolaenu võtmiseks laenate raha auto ostmiseks ja tasute intressi tagasimaksmiseks. Autolaen on kiirem protsess kui liisingu pikendamine, kuid intressimäär võib olla kõrgem.

Kuidas saab auto müüa enne lepinguperioodi lõppu?

Auto müümiseks enne lepinguperioodi lõppu peate kõigepealt lepingusse vaatama ja veenduma, et see on võimalik. Uue auto ostmiseks võib vajalikuks osutuda vana auto müük ja olemasoleva liisingu tagasimakse tasumine.

Milliseid võimalusi on, kui liising hakkab lõppema?

Kui liising hakkab lõppema, saate valida mitme võimaluse vahel, sealhulgas auto väljaostmine, liisingulepingu pikendamine, auto vahetamine uue vastu, autolaenu võtmine või auto müümine enne lepinguperioodi lõppu. Valik sõltub teie individuaalsetest eelistustest ja vajadustest.