19.06.2024
keskkonnasaastlik autoliising tingimused ja voimalused

Keskkonnasäästlik autoliising võimaldab saada soodustust keskkonnasõbraliku sõiduki liisimisel. Eestis pakuvad rohelist liisingut mitmed pangad. Keskkonnasäästlik autoliising kehtib elektri-, hübriid- või madala CO2 heitmetega sõidukitele. Tuntumad pangad, kes pakuvad keskkonnasõbralikku autoliisingut, on Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank ja LHV pank.

Kui aga teie liising hakkab lõppema, on oluline arvestada mitmete valikutega, mis aitavad üleminekuperioodi sujuvaks muuta. Olgu selleks siis liisinguperioodi pikendamine, auto väljaostmine või uuele liisingulepingule üleminek, igaüks neist valikutest nõuab põhjalikku kaalumist. Hea on teada, et paljud liisingupakkujad pakuvad konsultatsiooni, et aidata leida teie vajadustele vastavaim lahendus, rõhutades nii keskkonnasäästlikkuse jätkuvat prioriteeti kui ka finantsilise paindlikkuse olulisust.

Võtmeteemad

 • Keskkonnasäästlik autoliising – võimaldab soodustust keskkonnasõbraliku sõiduki liisimisel
 • Elektri-, hübriid- ja madala CO2 heitmega sõidukid – autoliisingu tingimused
 • Pakkujad – Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank, LHV pank
 • Jätkusuutlikud autod – keskkonnasõbraliku autoliisingu valik

Mis on keskkonnasõbralik liising?

Keskkonnasõbralik liising on suurepärane võimalus liisida keskkonnasõbralikke autosid, mis aitavad vähendada kahjulikke heitmeid ja säilitada keskkonna tasakaalu. Sellist liisingut pakuvad mitmed pangad, nagu Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank ja LHV pank.

Seda tüüpi liising võimaldab autoomanikel valida elektri-, hübriid- või madala CO2 heitmega sõidukite vahel. Roheline liising aitab oluliselt kaasa keskkonnasäästlikule eluviisile, vähendades autoga seotud ökoloogilist jalajälge.

Keskkonnasõbraliku liisingu eelised on mitmekülgsed. See aitab vähendada kütusekulusid ja hoolduskulusid, samuti võib see anda võimaluse saada soodustust kindlustusmaksetel. Lisaks aitab keskkonnasõbralik liising kaasa puhtama ja jätkusuutlikuma tuleviku loomisele, kus ressursse kasutatakse mõistlikult ja säästlikult.

Valides keskkonnasõbraliku autoliisingu, saate osa võtta positiivsest muutusest keskkonnas ning toetada säästvat arengut. See on suurepärane võimalus sõita keskkonnasõbralikul viisil ja teha oma osa looduse kaitsmisel.

Pank Keskkonnasõbraliku liisingu intressimäär Sissemakse suurus
Swedbank 1,49% + 6 kuu euribor 10%
Citadele pank 1,49% aastas 10%
SEB pank 1,45% aastas 10%
Luminor pank 1,89% aastas 10%
LHV pank 1,95% + 6 kuu euribor 10%

Swedbanki keskkonnasõbralik autoliising

Swedbank pakub keskkonnasõbralikke tingimusi autoliisingule, mis kehtivad hübriid- ja elektriautodele ning madala CO2 heitmetega sõidukitele. Soodusintressid algavad 1,49% + 6 kuu euribor autode puhul, mille heite tase on alla 95g/km, ning 1,89% + 6 kuu euribor autode puhul, mille heite tase jääb vahemikku 95-130 g/km. Lisaks pakub Swedbank keskkonnasõbralikele autodele esimesel aastal 10% soodustusega kaskokindlustust.

Liisingutaotluseks tuleb digitaalselt allkirjastada leping. Liisingu summa algab 7000 eurost, liisida saab kuni 7 aastaks ning sissemakse algab 10% ulatuses.

Tingimused

Swedbanki keskkonnasõbraliku autoliisingu tingimused kehtivad hübriid- ja elektriautodele ning madala CO2 heitmetega sõidukitele. Soodusintressid sõltuvad auto heitmetest, alates 1,49% + 6 kuu euribori määrast.

Soodusintress

Swedbank pakub keskkonnasäästlikele autodele soodusintressi, mis võib ulatuda 1,49%-ni + 6 kuu euribor. See tähendab madalamaid intressimäärasid võrreldes tavaliste autoliisingutega.

Kaskokindlustus

Swedbank pakub keskkonnasõbralike autode omanikele esimesel aastal 10% soodustusega kaskokindlustust. See tagab lisakaitset sõiduki varguse, kahjustuste või õnnetuse korral.

Autodele Intressimäär
Heitmetase alla 95g/km 1,49% + 6 kuu euribor
Heitmetase 95-130 g/km 1,89% + 6 kuu euribor

Citadele keskkonnasäästlik elektriauto liising

Citadele pakub keskkonnasäästlikke tingimusi elektriauto liisingule. Meie eesmärk on toetada jätkusuutlikku arengut ja pakkuda klientidele võimalust liisida keskkonnasõbralikke elektriautosid. Pakume paindlikke intressimäärasid ja mitmesuguseid liisinguvõimalusi.

Elektriauto liisingu intressimäärad Citadele panga juures algavad 1,49% aastas. Kui sissemakse summa jääb alla 10%, siis intressimäär tõuseb veidi ja algab 1,9% aastas. Teie valikul saate valida kas kapitalirendi või kasutusrendi vahel. Kasutusrendi puhul on võimalik alustada ilma sissemakseta, mis muudab elektriauto liisimise veelgi kättesaadavamaks.

Liisinguperioodi osas on teil võimalus valida kuni 6 aasta pikkuse liisingu kestuse vahel. Oleme teinud kõik endast oleneva, et muuta keskkonnasäästliku elektriauto liisimine võimalikult lihtsaks ja mugavaks.

Liisingu tingimused Pakkumine
Intressimäär 1,49% – 1,9% aastas
Liisinguperiood Kuni 6 aastat
Kapitalirent Sissemakse alates 10%
Kasutusrent Sissemakse alates 0€

Keskkonnasäästlik elektriauto liising

Citadele keskkonnasäästlik elektriauto liising pakub teile võimalust sõita keskkonnasõbralikus autoga, kaitstes samal ajal loodust ja säilitades oma rahalise heaolu. Valides Citadele keskkonnasäästliku liisingu, saate osa võtta rohelisemast tulevikust ning toetada üleminekut säästlikule liikuvusele.

Luminori keskkonnasõbralik liising

Luminor pakub keskkonnasõbralikke tingimusi uutele ja kuni pool aastat vanadele vähekasutatud sõidukitele, mille läbisõit on maksimaalselt 6000 km. Luminori keskkonnasõbraliku liisingu intressimäärad algavad 1,89% aastas. Sissemakse suurus on 10% ulatuses ning liisida saab kuni 7 aastaks. Liisingusumma algab 8000 eurost ja lepingutasu on 1% sõiduki hinnast või minimaalselt 200 eurot.

Luminori keskkonnasõbraliku liisingu tingimused:

 • Autode vanus kuni pool aastat
 • Maksimaalne läbisõit 6000 km
 • Sissemakse suurus 10%
 • Liisinguperiood kuni 7 aastat
 • Alates 8000 eurost liisingusumma
 • Lepingutasu 1% sõiduki hinnast või minimaalselt 200 eurot

“Luminori keskkonnasõbralik liising pakub soodsaid tingimusi uutele ja pool aastat vanadele vähekasutatud sõidukitele, võimaldades klientidel saada keskkonnasõbraliku auto kasutusse lihtsal ja taskukohasel viisil.”

Liisingu intressimäär Sissemakse suurus Lepingutasu
1,89% aastas 10% ulatuses 1% sõiduki hinnast või minimaalselt 200 eurot

Keskkonnasõbraliku liisingu raames pakub Luminor võimalust soetada uusi ja vähekasutatud sõidukeid, mille läbisõit on piiratud, tagades seeläbi kvaliteetseid ning keskkonnasõbralikke valikuid. Lisaks soodsatele intressimääradele annab Luminor klientidele võimaluse olla osa jätkusuutlikumast tulevikust ning soodustab säästliku eluviisi valikut.

LHV Roheline liising

LHV pakub jätkusuutlikke liisingutingimusi uutele täiselektrilistele autodele. LHV roheline liising on ideaalne valik neile, kes soovivad sõita keskkonnasõbralikult ja samal ajal säästa raha. Pakume konkurentsivõimelist intressimäära, paindlikke lepingutingimusi ning mitmeid eeliseid.

LHV Roheline liisingi peamised omadused:

 • Intressimäär: LHV rohelise liisingu intressimäär algab 1,95% + 6 kuu euriborist. See on madal intressimäär, mis võimaldab säästa liisingu kogukuludelt.
 • Kapitalirent või kasutusrent: Valida saab sobiva liisinguliigi vahel, olgu selleks siis kapitalirent või kasutusrent. Mõlemad variandid pakuvad oma eeliseid sõltuvalt individuaalsetest vajadustest.
 • Sissemakse suurus: LHV rohelise liisingu puhul on sissemakse suurus 10% ulatuses. See võimaldab autoomanikel taskukohasemalt sõiduki soetada.

“LHV Roheline liising pakub suurepärast võimalust olla osa jätkusuutlikust autotranspordi liikumisest. Meie eesmärk on pakkuda paindlikke ja soodsaid tingimusi, et muuta keskkonnasõbralikumad autod kättesaadavamaks ja atraktiivsemaks.”

Lisaks pakub LHV rohelise liisingu korral sõiduki kaskokindlustusele 10% soodustust. See on suurepärane võimalus lisasäästuks ja täiendavaks kindlustuseks sõidukiomanikele.

Liisingusumma Sissemakse Intressimäär Lepingutasu
Alates 5000 eurost 10% ulatuses Alates 1,95% + 6 kuu euribor 1% auto hinnast või vähemalt 150 eurot

SEB elektriauto liising

SEB pakub paindlike tingimustega liisingulahendusi elektriautodele ja hübriidautodele. Elektriauto liisingu intress on 1,45% aastas ning hübriidautodele 1,85% aastas. Liisingusumma algab 5000 eurost ning liisida saab kuni 7 aastaks. Valida saab kapitali- või kasutusrendi vahel ning liisingulepingu sõlmimise tasu algab 1%-st, minimaalselt 225 eurot. Liisitud auto peab olema kasko- ja liikluskindlustatud kogu liisinguperioodi vältel.

Elektriauto liisingu tingimused

SEB elektriauto liising pakub atraktiivseid intressimäärasid ja võimalust valida sobiv lepinguliik vastavalt individuaalsetele vajadustele. Intressimäär elektriautodele on madal, alates 1,45% aastas, mis muudab keskkonnasõbralike autode liisimise rahaliselt soodsamaks. Hübriidautodele on intressimäär 1,85% aastas.

Lisaks intressimäärale on oluline ka liisingulepingu tingimused ja tasud. SEB pakub võimalust valida kapitali- või kasutusrendi vahel, sõltuvalt isiklikest eelistustest ja vajadustest. Liisingulepingu sõlmimise tasu algab 1%-st, minimaalselt 225 eurot. See tagab paindlikkuse ja võimaluse valida endale sobivaim liisinguvariant.

Oluline on meeles pidada, et liisitud auto peab olema kasko- ja liikluskindlustatud kogu liisinguperioodi vältel. See tagab auto ja selle omaniku kaitse võimalike ootamatute sündmuste korral ning tagab turvalisuse nii liisimisaja jooksul kui ka liisinguperioodi lõpus.

Elektriauto liisingutingimused Intress Kapitalirent Kasutusrent Kindlustus Liisingulepingu sõlmimise tasu
1,45% aastas elektriautodele
1,85% aastas hübriidautodele
Valikuline Valikuline Kasko- ja liikluskindlustus Alates 1%, minimaalselt 225 eurot

Miks valida keskkonnasäästlik liising?

Keskkonnasäästliku liisingu valimine on oluline samm jätkusuutlikuma eluviisi suunas. Keskkonnasõbralikud autod pakuvad mitmeid eeliseid, mis hõlmavad nii keskkonnamõju vähendamist kui ka rahaliste säästude saavutamist. Üha enam inimesi mõistab, et keskkonnasõbralikud valikud on olulised meie planeedi tuleviku jaoks ning autoliising on üks valdkond, kus saame teadlikult panustada.

Keskkonnasäästlikud autod aitavad vähendada kütusekulusid, kuna nad kasutavad vähem kütust või üldse mitte. Elektriautod ja hübriidautod sõltuvad vähem fossiilkütustest, mis tähendab madalamaid kütusekulusid ja väiksemat mõju õhusaastega seotud probleemidele. Lisaks sellele on paljud pangad valmis pakkuma soodustustega kindlustust keskkonnasõbralikele autodele, mis veelgi suurendab säästuvõimalusi.

Keskkonnasäästliku liisinguga toetame ka rohelise majanduse arengut ning aitame kaasa keskkonnasõbralike tehnoloogiate levikule. Investeerides keskkonnasäästlikesse autodesse, toetame innovatsiooni ja aitame kaasa puhtama ja jätkusuutlikuma tuleviku loomisele. Lisaks sellele on paljud pangad valmis pakkuma madalamaid intressimäärasid ja soodustusi keskkonnasõbralike autode liisimisel, mis muudab keskkonnasäästliku liisingu veelgi atraktiivsemaks valikuks.

Miks valida keskkonnasäästlik liising?

 • Vähendage keskkonnamõju ja toetage rohelist eluviisi
 • Säästke kütusekulusid ja hoolduskulusid
 • Kasutage pangapoolseid soodustusi ja kindlustusest säästu
 • Toetage rohelise majanduse arengut
 • Investeerige puhtamasse ja jätkusuutlikumasse tulevikku

“Keskkonnasäästliku liisingu valik on oluline samm meie ühise eesmärgi saavutamisel – puhtama ja rohelisema keskkonna poole. Valides keskkonnasõbraliku autoliisingu, aitame vähendada meie ökoloogilist jalajälge ja panustame jätkusuutliku tuleviku loomisesse.”

Eelis Keskkonnasäästlik liising Tavaliising
Rohelisem eluviis Jah Ei
Kütusekulude säästmine Jah Ei
Madalamad hoolduskulud Jah Ei
Intressi ja kindlustuse soodustused Jah Ei

Liisingumakse kindlustus

Liisingumakse kindlustus on oluline kaitse töövõimetuse, töökaotuse või tööst eemal viibimise korral. See tagab, et liisinguandjale tagatakse liisingu tagasimaksmine või tasutakse liisingu summa pärijatele juhul, kui liisinguvõtja sureb. Liisingumakse kindlustuse saamine on lihtne protsess ja tagab vajaliku turvatunde liisingu ajal.

Kindlustusjuhtumi korral tuleb esitada kahjuteade ning kindlustusselts võtab ühendust ja annab juhiseid edasiste tegevuste osas. See võimaldab liisinguvõtjal keskenduda taastumisele või uue töökoha otsimisele, teades samal ajal, et liisingumakseid katab kindlustus.

Liisingumakse kindlustus on eriti oluline, kui liisinguperiood on pikem ja liisingumaksed moodustavad suure osa igakuistest väljaminekutest. See annab kindlustunde, et liisingumakseid suudetakse tasuda ka ootamatute elusündmuste korral. Töövõimetuse kaitse ja töökaotuse ennetamine on olulised aspektid, mis aitavad säilitada finantsstabiilsust ja tagavad muretu liisimise kogemuse.

Kokkuvõte

Liisingumakse kindlustus pakub kaitset töövõimetuse, töökaotuse või tööst eemal viibimise korral. See tagab liisinguandjale liisingu tagasimaksmise või tasub pärijatele liisingu summa juhul, kui liisinguvõtja sureb. Liisingumakse kindlustus tagab vajaliku turvatunde ja aitab säilitada finantsstabiilsust liisinguperioodi jooksul.

Enne liisingulepingu sõlmimist

Enne liisingulepingu sõlmimist on oluline tutvuda oma õiguste, kohustuste, riskide ja lepinguga kaasnevate tingimustega. Liisingulepingu allkirjastamine on oluline samm, mis mõjutab teie rahalisi kohustusi ja vastutusi seoses liisitava sõiduki või esemega. Enne lepingu sõlmimist tuleb hoolikalt läbi mõelda ja kaaluda erinevaid aspekte, et tagada parim otsus ja vältida võimalikke probleeme tulevikus.

Tuleb läbi mõelda, millised riskid liisimisega kaasnevad. Näiteks võib liisinguperioodi jooksul tekkida olukordi, mis mõjutavad teie võimet maksta liisingumakseid, nagu sissetuleku vähenemine või ootamatud kulutused. Peate olema teadlik võimalikest tagajärgedest ja olema valmis nendega toime tulema.

Oluline on valida sobiv lepinguliik, olgu see siis kapitalirent või kasutusrent. Mõlemal lepinguliigil on oma eelised ja kohustused ning need võivad mõjutada teie liisinguga seotud õigusi ja kohustusi. Tutvuge hoolikalt lepingu tingimustega ja veenduge, et mõistate kõiki selle sätteid ja tingimusi. Samuti uurige üldisi lepingutingimusi, mis võivad kehtida teie valitud liisingupakkuja juures, olgu selleks siis Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank või LHV pank.

Olge teadlik, et sissetulek võib muutuda või kulud suureneda, mis võib mõjutada liisingumaksete tasumist. Enne lepingu sõlmimist veenduge, et olete jätkusuutlikult võimeline oma finantskohustusi täitma. Kaaluge hoolikalt oma rahalisi võimalusi ja tehke realistlik hinnang oma tulevastele sissetulekutele ja kuludele. Planeerige ette ja valmistuge võimalikeks muutusteks, et tagada liisingumaksete õigeaegne tasumine ja vältida võimalikke probleeme.

Liisingu sisu

Liisingu sisu hõlmab põhiosa, intressi ja maksete tasumist vastavalt lepingus kokku lepitud tingimustele. Põhiosa on summa, mille liisinguvõtja tasub liisinguandjale tagasi vastavalt kokkulepitud ajakavale. Intress on lisatasu, mis arvutatakse põhiosa pealt ja määratakse kindlaks lepingus.

Liisingu maksete suurus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas liisitava vara maksumusest, intressimäärast ja liisingu kestusest. Kuumakse koosneb põhiosa ja intressi osadest ning tasutakse igakuiselt lepingus kokku lepitud tähtpäevadel.

Baasintressimäär on alusintressimäär, mida kasutatakse intressi arvutamisel. See võib olla fikseeritud või muutuv. Kui baasintressimäär muutub lepingu kestel, võib see mõjutada ka intressimäära ja kogu liisingu maksumust.

Põhiosa, intress ja maksete tasumine

Liisingu põhiosa on summa, mida liisinguvõtja tasub liisinguandjale tagasi vastavalt lepingu tingimustele. See summa võib hõlmata ka käibemaksu, kui see on lepingus kokku lepitud. Põhiosa tasutakse regulaarselt kokkulepitud tähtpäevadel, tavaliselt igakuiselt.

Intress on lisatasu, mis arvutatakse põhiosa pealt. Intressimäär on protsentuaalne osa põhiosast, mis määratakse kindlaks lepingus. Intressi tasutakse samuti regulaarselt kokkulepitud tähtpäevadel koos põhiosaga.

Maksete tasumine toimub tavaliselt automaatselt. Liisinguvõtja annab liisinguandjale loa võtta vajalikud summad tema pangakontolt vastavalt lepingus kokku lepitud maksegraafikule. See tagab maksete õigeaegse tasumise ja liisingulepingu korrapärase täitmise.

Termin Definitsioon
Põhiosa Liisinguvõtja tagasimakstav summa, mis sisaldab vara maksumust
Intress Lisatasu põhiosale, määratakse kindlaks lepingus
Makse Liisingumakse, mis koosneb põhiosast ja intressist
Baasintressimäär Alusintressimäär, mida kasutatakse intressi arvutamisel

Järeldus

Keskkonnasäästlik autoliising pakub mitmeid tingimusi ja võimalusi keskkonnasõbraliku sõiduki liisimiseks. Eestis on mitmed pangad, nagu Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank ja LHV pank, kes pakuvad rohelist liisingut elektri-, hübriid- või madala CO2 heitmetega sõidukitele.

Keskkonnasäästliku autoliisingu eelised hõlmavad positiivset mõju keskkonnale ja rahakoti säästmist. Roheline sõiduk vähendab kütusekulusid ja hoolduskulusid ning paljud pangad pakuvad keskkonnasõbralikele autodele soodustusega kindlustust. Valides keskkonnasäästliku autoliisingu, aitad kaasa jätkusuutlikumale tulevikule.

Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank ja LHV pank pakuvad erinevaid keskkonnasäästlikke liisingulahendusi madalate intressimäärade ja soodustustega. Valides keskkonnasäästliku autoliisingu saab aidata kaasa keskkonnasõbralikuma tuleviku loomisele ja samal ajal saavutada rahalisi sääste.

Kokkuvõttes on keskkonnasäästlik autoliising suurepärane võimalus saada soodustust keskkonnasõbraliku sõiduki liisimisel. Tutvuge erinevate pankade tingimustega ning valige sobivaim lahendus, et toetada keskkonnasäästlikku eluviisi ja saavutada rahalisi eeliseid.

FAQ

Mis on keskkonnasõbralik liising?

Keskkonnasõbralik liising on autoliising, mis kehtib keskkonnasõbraliku auto liisimisel. Seda tüüpi liisingut saab kasutada elektri-, hübriid- või madala CO2 heitega sõidukite liisimisel.

Mis panku pakuvad keskkonnasäästlikku autoliisingut?

Rohelist autoliisingut pakuvad Swedbank, Citadele pank, SEB pank, Luminor pank ja LHV pank.

Millised on Swedbanki keskkonnasõbraliku autoliisingu tingimused?

Swedbank pakub keskkonnasõbralikke tingimusi autoliisingule, mis kehtivad hübriid- ja elektriautodele ning madala CO2 heitmetega sõidukitele. Soodusintressid algavad 1,49% + 6 kuu euribor autode puhul, mille heite tase on alla 95g/km, ning 1,89% + 6 kuu euribor autode puhul, mille heite tase jääb vahemikku 95-130 g/km. Lisaks pakub Swedbank keskkonnasõbralikele autodele esimesel aastal 10% soodustusega kaskokindlustust. Liisingutaotluseks tuleb digitaalselt allkirjastada leping. Liisingu summa algab 7000 eurost, liisida saab kuni 7 aastaks ning sissemakse algab 10% ulatuses.

Mis on Citadele keskkonnasäästlik elektriauto liisingu intressimäär?

Citadele pakub keskkonnasäästlikke tingimusi elektriauto liisingule. Intressimäärad algavad 1,49% aastas ning kui sissemakse suurus on alla 10%, siis algab intress 1,9% aastas. Valida saab kapitali- või kasutusrendi vahel, kasutusrendi puhul algab sissemakse summa 0 eurost. Liisida saab kuni 6 aastaks.

Millised on Luminori keskkonnasõbraliku liisingu tingimused?

Luminor pakub keskkonnasõbralikke tingimusi uutele ja kuni pool aastat vanadele vähekasutatud sõidukitele, mille läbisõit on maksimaalselt 6000 km. Liisingu intressimäärad algavad 1,89% aastas. Sissemakse suurus on 10% ulatuses ning liisida saab kuni 7 aastaks. Liisingusumma algab 8000 eurost ja lepingutasu on 1% sõiduki hinnast või minimaalselt 200 eurot.

Millised on LHV Rohelise liisingu tingimused?

LHV pakub jätkusuutlikke liisingutingimusi uutele täiselektrilistele autodele. LHV rohelise liisingu intressimäär algab 1,95% + 6 kuu euribor. Sissemakse suurus on 10% ulatuses ning liisida saab kuni 7 aastaks. Lisaks pakutakse roheka liisingu kaskokindlustusele 10% soodustust. Liisingusumma algab 5000 eurost ning lepingutasu on 1% auto hinnast või vähemalt 150 eurot.

Mis on SEB elektriauto liisingu intress?

SEB pakub paindlike tingimustega liisingulahendusi elektriautodele ja hübriidautodele. Elektriauto liisingu intress on 1,45% aastas ning hübriidautodele 1,85% aastas. Liisingusumma algab 5000 eurost ning liisida saab kuni 7 aastaks. Valida saab kapitali- või kasutusrendi vahel ning liisingulepingu sõlmimise tasu algab 1%-st, minimaalselt 225 eurot. Liisitud auto peab olema kasko- ja liikluskindlustatud kogu liisinguperioodi vältel.

Millised on keskkonnasäästliku liisingu eelised?

Keskkonnasäästliku liisingu eelised hõlmavad positiivset mõju keskkonnale ja rahakoti säästmist. Roheline sõiduk vähendab kütusekulusid ja hoolduskulusid ning paljud pangad pakuvad keskkonnasõbralikele autodele soodustusega kindlustust. Valides keskkonnasäästliku autoliisingu, aitad kaasa jätkusuutlikumale tulevikule.

Mis on liisingumakse kindlustus?

Liisingumakse kindlustus tagab kaitse töövõimetuse, töökaotuse või tööst eemal viibimise korral. Kindlustus hüvitab liisinguandjale kohustuse jäägi või tasub pärijatele liisingu summa juhul, kui liisinguvõtja sureb. Kindlustusjuhtumi korral tuleb esitada kahjuteade ning kindlustusselts võtab ühendust ja annab juhiseid edasiste tegevuste osas.

Mida peaksin teadma enne liisingulepingu sõlmimist?

Enne liisingulepingu sõlmimist on oluline tutvuda oma õiguste, kohustuste, riskide ja lepinguga kaasnevate tingimustega. Tuleb läbi mõelda, millised riskid liisimisega kaasnevad, valida sobiv lepinguliik (kapitalirent või kasutusrent) ning tutvuda kõigi lepingu tingimustega, samuti LHV üldtingimustega. Tuleb arvestada võimalusega, et sissetulek võib väheneda või kulud suureneda ning see võib mõjutada liisingumaksete tasumist.

Mis on liisingu sisu?

Liisingu sisu hõlmab põhiosa, intressi ja maksete tasumist lepingus kokku lepitud ajaks. Intressi suurus sõltub mitmest tegurist, näiteks liisitava eseme maksumusest, sissemakse suurusest, intressimäärast ja liisingu perioodist. Intressimäära arvutamisel võetakse arvesse ka baasintressimäära ja võimalikke muutusi. Baasintressimäär võib mõjutada ka krediidi kulukuse määra.