19.06.2024
autoliising

Autoliising on populaarne finantseerimisviis, mis võimaldab inimestel soetada oma unistuste sõiduvahendit ilma suure säästude summat välja käimata. Autoliisingu tingimused võivad erineda olenevalt liisingufirmast, kuid üldiselt hõlmavad need sõiduki väärtust, sissemakset, intressimäära, tagasimakseperioodi ja jääkväärtust. Enne autoliisingu taotlemist on oluline tutvuda liisingut pakkuva ettevõtte tingimustega ja kasutada autoliisingu kalkulaatorit, et saada ülevaade võimalikest kuutasudest. Autoliisingu protsess hõlmab dokumentatsiooni esitamist, hindamist, lepingu sõlmimist ning maksete tasumist vastavalt maksegraafikule.

Just nagu autoliising võimaldab individuaalsetele tarbijatele hõlpsasti juurdepääsu soovitud sõidukitele, avab kinnisvarasse investeerimine investoritele ukse selleks, et kasvatada oma varasid pikaajaliselt ja stabiilselt. See investeerimisvorm ei paku mitte ainult võimalust kapitali väärtuse kasvule, vaid võib samuti pakkuda passiivset sissetulekut üüritulu näol, pakkudes sellega mitmekesistamist ja tasakaalu investorite portfellides. Seega, investeerides kinnisvarasse, võivad investorid avastada uusi võimalusi oma finantspotentsiaali maksimeerimiseks, säilitades samal ajal tasakaalu riskide ja tulususe vahel.

Võtmevõtted:

 • Autoliising on populaarne finantseerimisviis sõiduvahendi soetamiseks ilma suure säästude summat välja käimata.
 • Autoliisingu tingimused sisaldavad sõiduki väärtust, sissemakset, intressimäära, tagasimakseperioodi ja jääkväärtust.
 • Enne autoliisingu taotlemist on oluline tutvuda liisingut pakkuva ettevõtte tingimustega ja kasutada autoliisingu kalkulaatorit.
 • Autoliisingu protsess hõlmab dokumentatsiooni esitamist, hindamist, lepingu sõlmimist ning maksete tasumist vastavalt maksegraafikule.

Autoliisingu tingimused

Autoliisingu tingimused võivad varieeruda sõltuvalt liisingufirmast, kuid üldiselt sisaldavad need järgmisi elemente:

 1. Sõiduki väärtus: Liisingulepingus määratakse kindlaks sõiduki hind, mis võib sisaldada käibemaksu.
 2. Sissemakse: Enamikul juhtudel nõuab liisingufirma kindlat protsendimäära sõiduki hinnast kui sissemakset.
 3. Intressimäärad: Liisingu intressimäärad võivad olla fikseeritud või muutuvad ning sõltuvad muuhulgas laenu saaja krediidiskoorist.
 4. Tagasimakseperiood: Liisingu periood, mille jooksul tuleb liisingusumma tagasi maksta. Tavaliselt on see mitu aastat.
 5. Jääkväärtus: Jääkväärtus on summa, mis tuleb tasuda pärast liisingulepingu lõppu, et saada sõiduki omanikuks.

Autoliisingu tingimustega tutvumine on oluline enne liisingutaotluse esitamist, et mõista täpselt, millised on teie kohustused ja maksete suurus. Seetõttu on soovitatav lugeda liisingulepingut hoolikalt läbi ja küsida küsimusi, kui mõni punkt tundub ebaselge.

Autoliisingu tingimused

Tingimused Selgitus
Sõiduki väärtus Liisingulepingus määratud sõiduki hind, sisaldades käibemaksu.
Sissemakse Protsendimäär sõiduki hinnast, mis tuleb tasuda kui sissemakse.
Intressimäärad Fikseeritud või muutuvad intressimäärad, sõltuvad laenu saaja krediidiskoorist.
Tagasimakseperiood Periood, mille jooksul tuleb liisingusumma tagasi maksta.
Jääkväärtus Summa, mis tuleb tasuda pärast liisingulepingu lõppu, et saada sõiduki omanikuks.

Autoliisingu tingimustega tutvumine aitab teil teha teadlikke otsuseid ning leida endale sobivaim liisingupakkumine. Soovitame kasutada ka autoliisingu kalkulaatorit, et saada ülevaade kuutasudest ja maksete suurusest.

Autoliisingu intressid

Autoliisingu intressid võivad olla üks olulisemaid tegureid, mida tuleb autoliisingut valides arvesse võtta. Intressimäär mõjutab otseselt liisingu kogukulu ja kuutasusid ning võib erineda sõltuvalt liisingufirmast ja teie krediidiskoorist. Enne autoliisingu taotlemist on oluline uurida erinevate liisingufirmade pakutavaid intressimäärasid ja võrrelda neid, et leida parim võimalik pakkumine oma finantsolukorrale.

Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär jääb kogu liisinguperioodi jooksul samaks, mis võimaldab teil paremini planeerida oma eelarvet. Muutuva intressimäära puhul võib aga intressimäär aja jooksul muutuda vastavalt turutingimustele. See võib tähendada nii väiksemaid kui ka suuremaid kuutasusid, sõltuvalt intressimäärade liikumisest.

Intressimäärad võivad olla ka erinevate liisingutüüpide puhul erinevad. Näiteks võib kasutatud sõidukite autoliisingul olla kõrgem intressimäär kui uute sõidukite liisingul. See tuleneb sellest, et kasutatud sõidukite turuväärtust on raskem määrata ja nende väärtus võib aja jooksul kiiremini kahaneda.

Intressimäärade olulisus autoliisingu valikul

Intressimäärade võrdlemine on oluline samm autoliisingu valikul. Mida madalam on intressimäär, seda vähem maksate kokku oma liisinguperioodi jooksul ja seda väiksemad on teie igakuised maksed. Seetõttu on soovitatav uurida erinevaid liisingufirmade pakkumisi ja võrrelda nende intressimäärasid enne otsuse tegemist.

Tasub meeles pidada, et intressimäär ei ole ainus tegur, mida tuleks arvestada. Samuti on oluline tutvuda teiste autoliisingu tingimustega, nagu näiteks sissemakse suurus, tagasimakseperiood ja jääkväärtus. Kõigi nende tegurite kokkuvõttes saate teha teadliku otsuse autoliisingu kohta, mis sobib teie vajadustele ja finantsolukorrale kõige paremini.

Liisingufirma Intressimäär
Swedbank Liising 3.9%
SEB Liising 4.2%
LHV Liising 4.5%
Bigbank Autolaen 4.8%

Ülaltoodud tabelis on näidatud mõne tuntud liisingufirma pakutavad intressimäärad. Täpse intressimäära saate teada, konsulteerides otse liisingufirmaga ja esitades oma taotluse. Oluline on arvestada, et intressimäär võib olla individuaalne ja sõltuda teie krediidiskoorist ning muudest teguritest.

Autoliisingu firmad

Eestis on mitmeid autoliisingu teenust pakkuvaid firmasid, mis võimaldavad klientidel soetada unistuste sõiduvahendi mugavalt ja taskukohaselt. Allpool on toodud mõned tuntumad ja usaldusväärsemad autoliisingu firmad Eestis:

 • Swedbank Liising: Swedbank Liising pakub mitmesuguseid autoliisingu võimalusi ja paindlikke tingimusi.
 • SEB Liising: SEB Liising on veel üks suurem pank, mis pakub klientidele autoliisingu võimalusi konkurentsivõimeliste intressimäärade ja laia autode valikuga.
 • LHV Liising: LHV Liising pakub klientidele lihtsat ja kiiret autoliisingu protsessi ning konkurentsivõimelisi tingimusi.
 • Bigbank Autolaen: Bigbank Autolaen on spetsialiseerunud autoliisingule ja pakub laias valikus sõidukeid ning paindlikke tagasimaksevõimalusi.

Need firmad pakuvad erinevaid tingimusi, intressimäärasid ja lisateenuseid. On soovitatav uurida erinevaid pakkumisi ning võrrelda neid, et leida endale sobivaim autoliisingu firma vastavalt individuaalsetele vajadustele ja eelistustele.

Autoliisingu firmade valik sõltub sageli ka sellest, millist automarki või mudelit soovitakse soetada ning millised on klientide finantsvõimalused ja krediidiskoor. Oluline on hoolikalt tutvuda igasuguste tingimuste, dokumentatsiooni ja intressimääradega ning teha oma otsus läbimõeldult ja teadlikult.

Enne lõpliku otsuse tegemist võib olla kasulik pöörduda autoliisingu konsultandi poole, kes aitab selgitada erinevate autoliisingufirmade tingimusi ning annab nõu parimate valikute kohta vastavalt klientide vajadustele ja eesmärkidele.

Autoliisingu firma Tingimused Intressimäärad Pakutavad sõidukid
Swedbank Liising Paindlikud tingimused, erinevad tagasimakseperioodid Sõltub krediidiskoorist ja laenusummast Eri tüüpi sõidukid erinevate markide ja mudelite seast
SEB Liising Konkurentsivõimelised tingimused, suur valik sõidukeid Sõltub krediidiskoorist, fikseeritud või muutuv intressimäär Eri tüüpi sõidukid erinevate markide ja mudelite seast
LHV Liising Lihtne ja kiire protsess, paindlikud tingimused Sõltub krediidiskoorist, fikseeritud või muutuv intressimäär Eri tüüpi sõidukid erinevate markide ja mudelite seast
Bigbank Autolaen Paindlikud tingimused, lihtne taotlusprotsess Sõltub krediidiskoorist ja laenusummast Eri tüüpi sõidukid erinevate markide ja mudelite seast

Autoliisingut pakkuva ettevõtte leidmine

Autoliisingut pakkuva ettevõtte leidmine võib olla oluline samm, kui soovite soetada oma unistuste sõiduvahendi. Selleks on mitmeid viise, kuidas leida usaldusväärne ettevõte, mis pakub sobivaid tingimusi autoliisinguks.

Üks võimalus on teha internetiotsinguid, et leida erinevate liisingufirmade veebilehed ja tutvuda nende pakkumistega. Võite otsida ka klientide tagasisidet ja arvustusi, et saada aimu nende kogemustest antud ettevõttega. Lisaks võite küsida soovitusi sõpradelt, kolleegidelt või pereliikmetelt, kes on juba autoliisingut kasutanud. Nende kogemused võivad olla väärtuslikud ja aidata teil leida õige ettevõte.

Kui olete leidnud mõned potentsiaalsed autoliisingufirmad, on oluline võrrelda nende tingimusi ja intressimäärasid. Tutvuge hoolikalt nende autoliisingu tingimustega ja veenduge, et need vastavad teie vajadustele. Samuti võiksite küsida lisateavet võimalike lisateenuste kohta, nagu kindlustus või hoolduspakett.

Oluline on teha põhjalik uurimus ja leida autoliisingut pakkuva ettevõtte, mis on usaldusväärne, professionaalne ja vastab teie ootustele. See võib aidata teil sõiduvahendi soetamise protsessi sujuvamaks muuta ning tagada, et saate parima võimaliku autoliisingu pakkumise.

Sobivate autoliisingufirmade otsimine

Ettevõte Tingimused Intressimäärad Lisateenused
Swedbank Liising Sõiduki väärtus, sissemakse, tagasimakseperiood 1.99% – 5.99% Kindlustus, hoolduspakett
SEB Liising Sõiduki väärtus, intressimäär, tagasimakseperiood 2.49% – 7.99% Kindlustus, lisagarantii
LHV Liising Sõiduki väärtus, sissemakse, tagasimakseperiood, jääkväärtus 2.99% – 8.99% Kindlustus, hoolduspakett
Bigbank Autolaen Sõiduki väärtus, intressimäär, tagasimakseperiood 3.99% – 9.99%

Tabelis esitatud autoliisingufirmad on mõned populaarsed valikud Eestis. Nagu näete, võivad tingimused ja intressimäärad erineda, seega on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ning valida endale sobivaim. Lisateenused võivad olla kasulikud ja mugavad, kuid veenduge, et need ei suurenda oluliselt autoliisingu kulusid.

Autoliisingu kalkulaator

Autoliisingu kalkulaator on suurepärane tööriist, mis aitab teil arvutada autoliisinguga seotud kuutasusid ning saada ülevaadet võimalikest summadest. Selle abil saate sisestada sõiduki hinna, intressimäära, sissemakse suuruse ning jääkväärtuse ja näha, millised on teie kuised liisingumaksed. Kalkulaator annab teile selge ülevaate sellest, kuidas erinevad tegurid mõjutavad teie autoliisingu kulusid. See võimaldab teil paremini planeerida oma eelarvet ja teha teadlikke otsuseid autoliisingu taotlemisel.

Autoliisingu kalkulaatori kasutamine on väga lihtne. Lihtsalt sisestage kalkulaatorisse kõik vajalikud andmed ning see arvutab teile välja teie kuised liisingumaksed. Saate katsetada erinevate sissemaksete suuruste, intressimäärade ja jääkväärtustega ning näha, kuidas need mõjutavad teie kuumakseid. See aitab teil leida parima võimaliku liisingupakkumise, mis sobib teie vajaduste ja eelarvega.

Autoliisingu kalkulaatori kasutamine annab teile suurema kindluse autoliisingu taotlemisel. See võimaldab teil realistlikult hinnata oma rahalist olukorda ning teha teadlikke otsuseid. Enne liisingulepingu allkirjastamist on oluline veenduda, et teie kuised liisingumaksed on teie jaoks taskukohased. Autoliisingu kalkulaatori abil saate hõlpsasti arvutada oma kuised maksed ja veenduda, et need sobivad teie eelarvega.

“Autoliisingu kalkulaatori kasutamine on oluline samm, mis aitab teil teha teadlikke otsuseid autoliisingu taotlemisel. See aitab teil mõista, kuidas erinevad tegurid, nagu sissemakse suurus ja intressimäär, mõjutavad teie kuiseid makseid. Kasutage kalkulaatorit, et saada selge ülevaade oma liisingukuludest ning leida endale sobivaim liisingupakkumine.”

– Autoliisingu ekspert

Andmed Sisestatud väärtus
Sõiduki hind 25 000 eurot
Sissemakse 5 000 eurot
Intressimäär 5%
Jääkväärtus 4 000 eurot

Autoliisingu kalkulaatori näidisarvutus

 1. Sõiduki hind: 25 000 eurot
 2. Sissemakse: 5 000 eurot
 3. Intressimäär: 5%
 4. Jääkväärtus: 4 000 eurot

Kasutades neid näidistingimusi, arvutab autoliisingu kalkulaator välja, et teie kuised liisingumaksed oleksid umbes 370 eurot.

Autoliisingu dokumentatsioon

Autoliisingu taotlemisel tuleb esitada erinevat tüüpi dokumentatsioon, mis on oluline liisingufirma jaoks. See aitab neil hinnata teie finantsvõimekust ning veenduda, et olete võimeline liisingumakseid tasuma. Järgnevalt on toodud mõned peamised dokumendid, mida võidakse autoliisingu taotlemisel nõuda:

 • Isikut tõendavad dokumendid: Esitage kehtiv isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart või pass, mis tõestab teie isikuandmeid ja elukoha aadressi.
 • Pangakonto väljavõtted: Liisingufirmad võivad paluda teil esitada pangakonto väljavõtted, et kontrollida teie maksekäitumist ja finantsolukorda.
 • Tulu- ja kuludokumendid: Taotluse esitamiseks tuleb sageli esitada viimaste kuude palgatõendid, tuludeklaratsioonid või muud tõendid sissetulekute ja väljaminekute kohta.
 • Varasemate laenude/kohustuste info: Mõned liisingufirmad võivad küsida teie varasemate laenude või kohustuste kohta käivat teavet, et hinnata teie võimekust uut liisingut tasuda.

Lisaks ülaltoodud dokumentidele võib liisingufirma nõuda ka täiendavaid dokumente, nagu sõiduki hindamisakt ja kindlustuspoliis. Veenduge, et kõik nõutavad dokumendid oleksid täpsed, korrektsed ja õigeaegselt esitatud, et hõlbustada liisingu taotlemise protsessi.

“Autoliisingu taotlemisel tuleb esitada mitmesugust dokumentatsiooni, mis võib hõlmata isikut tõendavaid dokumente, pangakonto väljavõtteid, tulu- ja kuludokumente ning varasemate laenude/kohustuste kohta käivat teavet. On oluline tagada, et kõik esitatud dokumendid oleksid täpsed ja korrektsed, et vältida taotluse tagasilükkamist või viivitusi.”

– Autoliisingu ekspert

Autoliisingu dokumentatsiooni täpsus ja korrektsus on äärmiselt olulised. Veenduge, et kõik vajalikud dokumendid oleksid täielikud ja esitatud õigeaegselt. Kui mõni dokument on puudu või vigane, võib see viivitada liisingu taotlemise protsessi ning lükata tagasi taotluse.

Enne dokumentide esitamist tutvuge hoolikalt liisingufirma nõuete ja juhistega ning veenduge, et olete kõik vajalikud dokumendid korralikult ette valmistanud. Täpsema ülevaate saamiseks võtke ühendust liisingufirma klienditeenindusega ja küsige täpsustavaid küsimusi seoses autoliisingu dokumentatsiooniga.

Dokumendid Esitamise tähtaeg
Isikut tõendavad dokumendid Koos taotlusega
Pangakonto väljavõtted Viimase 3 kuu jooksul
Tulu- ja kuludokumendid Viimased 6 kuud
Varasemate laenude/kohustuste info Koos taotlusega

Autoliisingu tingimustega tutvumine

Enne autoliisingu taotlemist on äärmiselt oluline tutvuda hoolikalt liisingulepingu tingimustega. See aitab teil mõista, millised on teie kohustused, maksete suurus ja tagasimaksete tingimused. Autoliisingu tingimused võivad varieeruda sõltuvalt liisingufirmast, seega on oluline lugeda läbi leping põhjalikult.

Üks oluline element, millega tuleb tutvuda, on intressimäär. See mõjutab otse teie liisingu kogukulusid. Veenduge, et olete teadlik, kas intressimäär on fikseeritud või muutuv ning kuidas see võib teie makseid mõjutada. Samuti on soovitatav uurida erinevate liisingufirmade intressimäärasid, et saada võrdlus ja leida endale parim võimalik pakkumine.

Lisaks intressimääradele on oluline tutvuda ka teiste tingimustega, nagu sõiduki väärtus, sissemakse suurus, tagasimakseperiood ja jääkväärtus. Need tingimused võivad mõjutada teie liisingumakseid ja tagasimaksete suurust. Seetõttu on oluline olla teadlik ja hinnata, kas need tingimused on teie praegustele ja tulevastele finantsoludele vastavad.

Tingimus Selgitus
Intressimäär Intressimäär, mida rakendatakse liisingusummale
Sõiduki väärtus Sõiduki hind, mille alusel arvutatakse liisingumakse
Sissemakse Summa, mida peate maksma sõiduki eest omafinantseeringuna
Tagasimakseperiood Aeg, mille jooksul peate liisingusumma tagasi maksma
Jääkväärtus Summa, mida peate tasuma liisinguperioodi lõpus, et saada sõiduki omanikuks

Autoliisingu taotlemine

Autoliisingu taotlemine on lihtne protsess, mis võimaldab teil soetada oma unistuste sõiduvahendi. Järgnevalt tutvustan autoliisingu taotlemise sammud, et aidata teil protsessiga paremini kursis olla.

Taotlusvormi täitmine

Esimene samm on täita autoliisingu taotlusvorm, kus peate esitama oma isikuandmed, kontaktandmed ja muu vajaliku teabe. Veenduge, et täidate kõik väljad täpselt ja hoolikalt, et vältida võimalikke viivitusi või tagasilükkamist.

Vajaliku dokumentatsiooni esitamine

Autoliisingu taotlemisel tuleb esitada mitmesugust dokumentatsiooni, sealhulgas isikut tõendavaid dokumente, pangakonto väljavõtteid ja tõendeid sissetulekute kohta. Samuti võib nõuda sõiduki kindlustuspoliisi ja hindamisakti. Veenduge, et kõik dokumendid oleksid korrektsed ja täpsed, et protsess sujuks ladusalt.

Liisingupakkumise valimine

Pärast taotluse esitamist ja vajaliku dokumentatsiooni kontrollimist saate valida sobiva liisingupakkumise. Uurige erinevate liisingufirmade tingimusi ja intressimäärasid ning võrrelge neid omavahel. Valige pakkumine, mis sobib teie finantsolukorraga kõige paremini.

Taotlemise samm Kirjeldus
Taotlusvormi täitmine Täitke autoliisingu taotlusvorm, esitades kõik vajalikud isiku- ja kontaktandmed.
Vajaliku dokumentatsiooni esitamine Esitage nõutavad dokumendid, sealhulgas isikut tõendavad dokumendid, pangakonto väljavõtted ja tõendid sissetulekute kohta.
Liisingupakkumise valimine Valige sobiv liisingupakkumine, võrreldes erinevaid tingimusi ja intressimäärasid.

Järeldus

Autoliising on mugav viis soetada oma unistuste sõiduvahend, vähendades vajadust suure summa välja käimiseks. Enne autoliisingu taotlemist on oluline tutvuda erinevate autoliisingufirmade tingimuste ja intressimääradega ning kasutada autoliisingu kalkulaatorit, et saada ülevaade võimalikest kuutasudest.

Autoliisingu protsess hõlmab dokumentatsiooni esitamist, hindamist, lepingu sõlmimist ja regulaarsete maksete tasumist vastavalt kokkuleppele. Kindlasti tutvuge hoolikalt liisingulepingu tingimustega ja veenduge, et need sobivad teie finantsolukorraga.

Eesti turul on mitmeid autoliisingut pakkuva ettevõtteid, sealhulgas suuremaid panku ja spetsialiseerunud liisingufirmasid. Uurige erinevate ettevõtete pakkumisi ja valige endale sobivaim. Oluline on võrrelda nende tingimusi, intressimäärasid ja lisateenuseid, et saada parim võimalik autoliisingupakkumine.

Autoliising on suurepärane võimalus oma unistuste auto soetamiseks. Kasutades autoliisingut, saate sõiduvahendi kohe kasutusele võtta ja tasuda selle eest järk-järgult. Määrake oma eelarve ja vajadused ning hakkate naudima uut sõiduvahendit autoliisingu abil.

FAQ

Millised on autoliisingu tingimused?

Autoliisingu tingimused võivad erineda olenevalt liisingufirmast, kuid üldiselt hõlmavad need sõiduki väärtust, sissemakset, intressimäära, tagasimakseperioodi ja jääkväärtust.

Kuidas autoliisingu intressid töötavad?

Autoliisingu intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv ning sõltub muuhulgas laenu saaja krediidiskoorist. Intressimäärad võivad mõjutada kogu liisingu kulukust.

Millised on tuntumad autoliisingu firmad Eestis?

Mõned tuntumad autoliisingu firmad Eestis on Swedbank Liising, SEB Liising, LHV Liising ja Bigbank Autolaen.

Kuidas leida autoliisingut pakkuva ettevõtte?

Autoliisingut pakkuva ettevõtte leidmine võib olla lihtne, kasutades internetiotsinguid või küsides soovitusi sõpradelt, kolleegidelt või pere liikmetelt. Samuti on võimalik tutvuda pankade ja liisingufirmade veebilehtedega, kus leidub üksikasjalikku teavet nende pakkumiste kohta.

Kuidas kasutada autoliisingu kalkulaatorit?

Autoliisingu kalkulaator on kasulik vahend, mis aitab arvutada autoliisinguga seotud kuutasusid ja summasid. Sisestades sõiduki hinna, intressimäära, sissemakse suuruse ja jääkväärtuse, saate ülevaate oma liisingumaksetest.

Milliseid dokumente tuleb esitada autoliisingu taotlemisel?

Autoliisingu taotlemisel tuleb esitada erinevat tüüpi dokumentatsioon, sealhulgas isikut tõendavaid dokumente, pangakonto väljavõtteid, tulu- ja kuludokumente ning varasemate laenude või kohustuste kohta käivat teavet. Liisingufirma võib nõuda ka sõiduki hindamisakti ja kindlustuspoliisi.

Milliseid samme hõlmab autoliisingu taotlemise protsess?

Autoliisingu taotlemine hõlmab mitmeid samme, sealhulgas täita taotlusvorm, esitada vajalik dokumentatsioon ja valida sobiv liisingupakkumine. Pärast taotluse esitamist kontrollib liisingufirma taotlust ning võib paluda lisadokumente või täpsustavat teavet. Kui taotlus on heaks kiidetud, sõlmitakse liisinguleping ja tehakse vajalikud maksed vastavalt kokkuleppele.