19.06.2024
autolaen ettevottele koik mida pead teadma

Autolaen võimaldab ettevõtetel laiendada oma äritegevust uute sõidukite soetamise abil. Kuigi autolaenu ettevõttele on harva pakutud teenus, on siiski mõned krediidipakkujad, kes seda Eestis pakuvad. Autolaen ettevõttele võib olla nii otstarbekas kui ka mugav valik, kui firma soovib osta sõidukit ning vajab selle jaoks vahendeid. Sellel lehel käsitleme autolaenu võtmisega seotud olulisi aspekte ettevõtetele, sealhulgas laenulepingu tingimusi ja protsessi, et aidata äriomanikel leida parim viis oma vajadustele vastava sõiduki soetamiseks.

Veel ühe finantseerimisvõimalusena võivad ettevõtted kaaluda laen auto tagatisel, mis võib olla alternatiiviks traditsioonilistele autolaenudele või liisingule. Selline laen võimaldab ettevõtetel kasutada olemasolevat sõidukit tagatisena, pakkudes sageli paindlikumaid tingimusi ja kiiremat juurdepääsu vahenditele. See on eriti kasulik neile, kellel on vajadus kiire rahastamise järele või kes soovivad kasutada oma olemasolevat sõidukiparki kui finantsressurssi, parandades seeläbi oma ettevõtte likviidsust ja rahavoogusid.

Olulised kokkuvõtted

 • Autolaen on kasulik ettevõtetele, kes soovivad soetada uusi sõidukeid äritegevuseks.
 • Autolaenu pakkujaid on Eestis mitmeid, kelle tingimused ja intressimäärad võivad erineda.
 • Ettevõtte autolaenu tingimused hõlmavad intressimäärasid, tagatise nõudeid ja tagasimakse tingimusi.
 • Autolaenu taotlemise protsess hõlmab taotluse esitamist, pakkumise saamist ja laenulepingu sõlmimist.
 • Ettevõtte autolaenu võrdlemine erinevate laenuandjate vahel on oluline, et leida parim lahendus oma ettevõttele.

Autolaen või liising – kumb valida?

Kui ettevõte kaalub uue sõiduki soetamist, võib tekkida küsimus, kas valida autolaen või liising. Mõlemad võimalused omavad oma eeliseid ja puudusi, ning valik sõltub ettevõtte konkreetsetest vajadustest ja finantsolukorrast.

Autolaen:

 • Ettevõte saab kohe sõiduki omanikuks.
 • Pakub suuremat vabadust auto kasutamisel ja edasimüügil.
 • Laenulepingu tingimused ja intressimäärad võivad olla sõltuvalt laenuandjast erinevad.

Liising:

 • Ettevõte rendib sõidukit kindlaks perioodiks.
 • Pakub madalamaid kuumakseid.
 • Sõiduki omanik on liisinguandja seni, kuni kõik kuumaksed on tasutud.

Ettevõtte jaoks on oluline kaaluda, milline variant sobib kõige paremini nende finantsstrateegiaga. Autolaen võimaldab saada sõiduki omanikuks ja annab suurema vabaduse auto kasutamisel, samas kui liising pakub madalamaid kuumakseid ja rohkem paindlikkust. Valik sõltub ettevõtte eesmärkidest, finantsvõimalustest ja eelistustest. Soovitav on võrrelda erinevaid pakkumisi ning konsulteerida vajadusel finantsnõustajaga, et teha teadlik valik.

Autolaenu tingimused ja intressid

Autolaenu tingimused ja intressid on olulised aspektid, mida ettevõtte peaks arvesse võtma enne laenu võtmist. Erinevad laenuandjad võivad pakkuda erinevaid tingimusi, seega on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi, et leida parim lahendus oma ettevõttele.

Autolaenu tingimused hõlmavad laenusummat, tagasimakseperioodi ja intressimäära. Laenusumma sõltub sageli sõiduki väärtusest ning tagasimakseperiood võib varieeruda mitmest kuust kuni mitme aastani. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv ning sõltub sageli ettevõtte krediidivõimest.

Laenuandjad võivad nõuda ka teatud tagatisi, et tagada laenu tagasimaksmine. Tagatised võivad hõlmata sõidukit enda või muu vara, näiteks kinnisvara, hüpoteekimist. Lisaks võivad mõned laenuandjad nõuda ka juhatuse liikmete käendust või füüsilist tagatist.

Autolaenu tingimused Intressimäär Tagatised
Laenusumma sõltub sõiduki väärtusest Fikseeritud või muutuv intressimäär Sõiduk või muu vara tagatisena
Tagasimakseperiood mitmest kuust kuni mitme aastani Sõltub ettevõtte krediidivõimest Juhatuse käendus või füüsiline tagatis

Enne autolaenu võtmist on oluline tutvuda põhjalikult kõigi tingimustega ning veenduda, et laen on ettevõtte jaoks jõukohane. Parim viis seda teha on konsulteerida mitme laenuandjaga, võrrelda pakkumisi ning küsida selgitusi, kui mõni tingimus või intressimäär ei ole selge.

Autolaenu taotlemine ja protsess

Autolaenu taotlemine on sujuv protsess, mis hõlmab mitmeid samme alates taotluse esitamisest kuni laenulepingu allkirjastamiseni. Järgnev ülevaade annab üksikasjaliku ülevaate autolaenu taotlemise protsessist ning vajalikest sammudest.

Taotluse esitamine

Autolaenu taotlemise esimene samm on vajalike dokumentide esitamine. Laenuandja nõuab tavaliselt järgmisi dokumente: ettevõtte registrikood, omaniku passi- või ID-kaart, pangakonto väljavõtted, viimase aasta majandusaasta aruanne või bilanss ning sõiduki ostu dokumentatsioon, nagu müügileping või arve.

Laenupakkumise saamine

Pärast taotluse esitamist ja dokumentide hindamist teeb laenuandja laenutaotluse alusel pakkumise. Pakkumises sisalduvad üksikasjad laenusumma, intressimäärade, tagasimaksete graafiku ja tähtajade kohta. Oluline on hoolikalt läbi lugeda pakkumine ja mõista laenulepingu tingimusi enne selle aktsepteerimist.

Laenulepingu sõlmimine

Kui pakkumine on aktsepteeritud, sõlmitakse laenuleping. Laenulepingus määratakse kindlaks laenu tingimused, tagasimaksegraafik ning muud olulised üksikasjad. Pärast laenulepingu allkirjastamist kantakse laen ettevõtte kontole ning ettevõte võib asuda sobiva sõiduki ostmisele vastavalt lepingus määratud tähtaegadele.

Autolaenu taotlemise protsess on suhteliselt lihtne ja kiire ning nõuab tihedat koostööd laenuandjaga. Oluline on esitada täielik ja täpne dokumentatsioon ning pöörata tähelepanu laenulepingu tingimustele enne selle allkirjastamist.

Autolaenu tagatised

Autolaenu võtmisel võivad laenuandjad nõuda erinevaid tagatisi tagasimaksete kindlustamiseks. Need tagatised on olulised, sest need aitavad vähendada laenuandja riske ning tagada laenu tagasimaksmise. Allpool on toodud mõned autolaenu taotlemisel vajalikud tagatised:

Sõiduk tagatisena

Üks levinumaid autolaenu tagatisi on sõiduk ise, mida soovitakse osta. Laenuandjad võivad nõuda, et sõiduk kantakse tagatiseks, mida nad saavad võtta, kui laenuvõtja jätab laenu tagasimaksmata. Selline tagatis annab laenuandjale kindluse, et neil on vara, mida saab võimalike makseraskuste korral realiseerida.

Kinnisvara tagatisena

Mõned laenuandjad võivad nõuda ka kinnisvara tagatist autolaenu saamiseks. See võib olla hüpoteegiga koormatud kinnisvara, mis on juba olemas või plaanitav soetada. Kinnisvara tagatisena annab laenuandjale täiendava kindluse ja vara, millel on väärtus ning mida saab vajadusel müüa, et tagada laenu tagasimaksmine.

Lisatagatised

Mõned laenuandjad võivad lisaks sõidukile või kinnisvarale nõuda ka täiendavaid tagatisi, et vähendada riske ja tagada laenu tagasimaksmist. Näiteks võib nõutud olla juhatuse liikmete käendus või muud füüsilised või juriidilised isikud, kes võtavad endale vastutuse laenu tagasimaksmise eest.

Tagatise tüüp Eelised Puudused
Sõiduk tagatisena – Annab laenuandjale kindluse
– Vähendab riske
– Sõiduk võib kaotsi minna või kahjustuda
– Võib olla vajalik täiendav kindlustus
Kinnisvara tagatisena – Annab täiendava kindluse
– Võimaldab paindlikumat laenusummat ja tagasimakseperioodi
– Nõuab olemasolevat või plaanitavat kinnisvara
– Rohkem formaalseid protsesse
Lisatagatised – Anna täiendav kindlus ja usaldusväärsus
– Vähendab riske laenuandja jaoks
– Nõuab täiendavaid kokkuleppeid ja käendajaid
– Suurendab laenuvõtja vastutust

Tagatiste nõudeid ja tingimusi võivad mõjutada laenuandjate erinevad poliitikad ja strateegiad. On oluline tutvuda iga laenuandja konkreetsete nõuetega ning leida sobivaim lahendus vastavalt oma ettevõtte vajadustele ja finantsolukorrale.

Ettevõtte autolaen

Ettevõtte autolaen on suurepärane võimalus laiendada oma äri sõidukite soetamise abil. Autolaen ettevõttele võimaldab teil olla sõiduki omanik ning see pakub teile suuremat vabadust ja paindlikkust auto kasutamisel. Äriautolaen võib olla ideaalne valik, kui soovite oma autode parki laiendada või asendada olemasolevaid sõidukeid.

Laenuvõimalused äritegevuseks on mitmekülgsed. Ettevõtte autolaenu saab taotleda mitmetelt laenuandjatelt, nagu Mogo, Bigbank ja Coop Pank. Oluline on võrrelda erinevaid pakkumisi ja leida parim lahendus vastavalt ettevõtte vajadustele. Laenuandjate tingimused võivad erineda, seega on oluline hoolikalt uurida autolaenu tingimusi, intressimäärasid ja tagasimakseperioodi enne lõpliku otsuse tegemist.

Äriautolaenu saamise protsess on suhteliselt lihtne ja kiire. Pärast taotluse esitamist saate tavaliselt kiire vastuse laenuandjalt. Kui laenu taotlus on heaks kiidetud, sõlmitakse laenuleping ja laen kantakse teie ettevõtte kontole. Pärast laenu saamist on teil aega 30 päeva, et leida sobiv sõiduk ja teavitada laenuandjat selle ostust.

Ettevõtte autolaenu eelised:

 • Omandiõigus: Autolaen ettevõttele võimaldab teil olla sõiduki omanik.
 • Vabadus ja paindlikkus: Saate ise otsustada, kuidas ja millal sõidukut kasutada.
 • Laenuvõimalused: Eestis on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad autolaenu ettevõtetele.
 • Äritegevuse laienemine: Autolaen aitab teil laiendada oma autode parki ja kasvatada oma äri.

Ettevõtte autolaen on suurepärane võimalus oma äri kasvatamiseks ja sõidukite soetamiseks. Oluline on läbi mõelda oma ettevõtte vajadused ning leida parim lahendus autolaenu jaoks. Võrrelge erinevaid laenupakkujaid, uurige tingimusi ja valige oma ettevõttele kõige sobivam variant. Autolaen annab teile võimaluse olla sõiduki omanik ning pakub teile vabadust ja paindlikkust oma äri arendamisel.

Ettevõtte autolaenu eelised Autolaenu võrdlus Laenu tagasimakse tingimused
Omandiõigus Autolaenu võrdluslehed Intressimäärad autolaenule
Vabadus ja paindlikkus Autolaenu pakkumised Laenu maksegraafik
Laenuvõimalused
Äritegevuse laienemine

Autolaenu pakkujad

Eestis on mitmeid autolaenu pakkujaid, kes pakuvad laenu ettevõtetele sõidukite soetamiseks. Need laenuandjad on spetsialiseerunud äritegevuseks mõeldud autolaenudele ning pakuvad erinevaid tingimusi ja võimalusi. Oluline on võrrelda erinevaid pakkumisi ja leida parim lahendus oma ettevõttele.

Üks tuntud autolaenu pakkujaid Eestis on Mogo. Mogo pakub mitmekülgseid autolaenu tooteid, mis sobivad erinevatele ettevõtetele. Nende laenud on paindlikud ja konkurentsivõimeliste intressimäärade ning tagasimakseperioodidega. Lisaks pakub Mogo ka võimalust laenata ilma sissemakseta ning pakub kiireid otsuseid ja lihtsat taotlemisprotsessi.

Teine tuntud autolaenu pakkujaid on Bigbank, kes pakub laenutooteid nii eraisikutele kui ka ettevõtetele. Bigbanki autolaenud on sobilikud väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, pakkudes paindlikke tagasimakseperioode ja konkurentsivõimelisi intressimäärasid.

Autolaenu pakkujad Eestis Ettevõtte autolaenude pakkujad Laenuandjad äritegevuseks
Mogo Mogo Mogo
Bigbank Bigbank Bigbank
SEB SEB SEB
Swedbank Swedbank Swedbank
Coop Pank Coop Pank Coop Pank

Tuleb meeles pidada, et autolaenu pakkujate tingimused ja intressimäärad võivad erineda, seega on oluline võrrelda erinevaid pakkumisi ning leida parim lahendus vastavalt oma ettevõtte vajadustele ja finantsolukorrale.

Autolaenu võrdlus

Autolaenu võrdlemine erinevate laenuandjate vahel on oluline samm, et leida parim võimalus oma ettevõtte vajadustele. Alljärgnevas tabelis on toodud mõned olulised tingimused, mida tasub võrdluses arvesse võtta.

Laenuandja Intressimäär (%) Tagasimakseperiood (aastad) Laenusumma piirang Muud tingimused
Mogo alates 5% 1-5 1,000-50,000 eurot Mugav online taotlemine
Bigbank alates 7% 1-7 5,000-100,000 eurot Pakutakse ka liisinguvõimalust
SEB alates 6% 1-6 1,000-50,000 eurot Laenuandja nõuab tagatiseks sõidukit
Swedbank alates 5% 1-5 1,000-50,000 eurot Kiire laenuotsus
Coop Pank alates 7% 1-6 5,000-100,000 eurot Koostööpartneritelt soodustused

Tabelis esitatud andmed on üldised ning võivad muutuda vastavalt laenuandja poliitikale ja klientide krediidivõimekusele. On oluline võtta arvesse ka muid tingimusi, näiteks laenulepingu sõlmimise tasu, kindlustuse vajalikkus ja võimalikud lisatingimused. Enne otsuse langetamist soovitame võrrelda erinevate pakkujate tingimusi ja konsulteerida vajadusel finantsnõustajaga.

Autolaenu võrdluslehti saab kasutada täiendava abivahendina erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemiseks. Need lehed pakuvad sageli võimalust sisestada oma vajadused ja saada personaalsed pakkumised erinevatelt laenuandjatelt.

Autolaen internetis

Autolaenu võtmine ettevõttele on muutunud lihtsamaks ja mugavamaks tänu võimalusele taotleda laenu internetis. Paljud laenuandjad pakuvad nüüd online autolaenu, mis teeb protsessi kiiremaks ja vähem bürokraatlikuks. Internetipõhised autolaenu pakkujad võimaldavad ettevõtete omanikel esitada taotluse oma äranägemise järgi ning saada kiireid otsuseid.

Autolaenu taotlemine online on lihtne ja kiire protsess. Ettevõtte omanikud saavad täita taotluse veebilehel, esitades vajalikud andmed ja dokumentatsiooni digitaalselt. Laenuandja hindab taotluse põhjal ettevõtte krediidivõimelisust ja pakub võimalikke laenupakkumisi. Kui pakkumine on vastuvõetav, sõlmitakse laenuleping ja laenutatav summa kantakse ettevõtte kontole.

Online autolaenu pakkujad pakuvad sageli kiireid vastuseid taotlustele ning teevad kõik endast oleneva, et protsess oleks sujuv ja klientidele mugav. Lisaks kiirusele võib autolaenu võtmine internetis olla atraktiivne ka madalamate kulude ja hõlpsama võrdlemisvõimaluse tõttu. Enne online-autolaenu taotlemist on siiski oluline uurida erinevaid pakkujaid, nende tingimusi ja intressimäärasid, et leida parim lahendus oma ettevõttele.

“Autolaenu võtmine internetis on muutunud üha populaarsemaks võimaluseks ettevõtetele, kes soovivad hõlpsalt ja kiiresti sõidukeid soetada. Online-autolaenu pakkujad pakuvad mitmeid eeliseid, sealhulgas lihtsustatud taotlemisprotsessi ning kiireid otsuseid. Ettevõtte omanikud saavad mugavalt täita taotluse veebilehel, ilma et peaksid külastama füüsilist kontorit või läbima pikki protseduure. Online-autolaenude võrdluslehed võimaldavad klientidel võrrelda erinevaid pakkumisi ja leida parim lahendus vastavalt oma vajadustele.”

– Autolaenu ekspert

Laenu tagasimakse ja intressid

Autolaenu tagasimakse tingimused on oluline osa laenulepingust, kuna need määravad, kui palju ja milliste perioodide jooksul tuleb laenu tagasi maksta. Laenuandjad seavad kindlad nõuded tagasimaksete suurusele ja ajakavale, mis võivad sõltuda laenusummast, laenuperioodist ja intressimäärast. On oluline teada, et laenu tagasimaksmine ei piirdu ainult põhiosa tasumisega, vaid sisaldab ka intressimakseid.

Intressimäärad autolaenule võivad erineda vastavalt laenuandja poliitikale ja kliendi krediidiskoorile. Mida parem on ettevõtte krediidiskoor, seda tõenäolisemalt saab ta madalama intressimäära. Seega on oluline hoida ettevõtte finantskohustused korras ja tagada õigeaegne laenumaksete tasumine, et säilitada hea krediidiskoor.

“Laenu tagasimaksmine ja intressimäärad on olulised mõisted, mida ettevõtte omanik peaks autolaenu võtmisel arvestama. Õige tasumiskava ja madalamad intressimäärad aitavad vähendada laenukoormust ja tagada ettevõtte rahalise stabiilsuse,” ütleb finantsekspert.

Laenu maksegraafik

Laenu maksegraafik määrab kindlaks tagasimaksete perioodid ja summad, mis peavad olema laenuandjale tasutud vastavalt kokkuleppele. Tavaliselt on laenuperiood jagatud võrdseteks osadeks ja iga osa sisaldab nii intressi kui ka põhiosa. Maksegraafiku järgimine on äärmiselt oluline, et vältida võlgnevuste tekkimist ja hoida ettevõtte finantsseisund korras.

Makseperioodid Maksete summad (EUR)
Aasta 1 500
Aasta 2 500
Aasta 3 500

Ülaltoodud näites kujutab laenu maksegraafik ette 3-aastast laenuperioodi, kus iga-aastased tagasimaksed on 500 eurot. See summa sisaldab nii intressi kui ka põhiosa ning tuleb tasuda vastavalt kokkulepitud ajakavale.

Laenu tagasimakse ja intressimäärad on olulised tegurid, mida tuleb arvestada autolaenu võtmisel. Õige tasumiskava ja sobiv intressimäär aitavad tagada ettevõtte rahalise stabiilsuse ning võimaldavad sõiduki soetamist ilma oluliste finantskoormusteta.

Järeldus

Autolaen ettevõttele on mugav viis uue sõiduki soetamiseks äritegevuseks. See võimaldab ettevõttel laiendada oma autode parki või asendada vanad sõidukid. Autolaenu võtmisel tuleb aga arvestada erinevate tingimustega, sealhulgas intressimäärade ja tagatisnõuetega. Oluline on võrrelda erinevaid laenuandjaid ja leida parim lahendus vastavalt oma ettevõtte vajadustele ja finantsolukorrale.

Autolaenule lisaks on võimalik kaaluda ka liisinglepingut. Mõlemad variandid omavad oma eeliseid ja puudusi ning valik sõltub ettevõtte konkreetsetest vajadustest ja finantsstrateegiast. Autolaen võimaldab ettevõttel saada sõiduki kohe omanikuks ja annab suurema vabaduse auto kasutamisel ja edasimüügil. Liising aga pakub madalamaid kuumakseid ja võimalust sõidukit rentida kindlaks perioodiks.

Ettevõtte autolaenu taotlemise protsess on mitmeastmeline ning hõlmab dokumendi esitamist ja laenulepingu allkirjastamist. Autolaenu saamisel võivad laenuandjad nõuda erinevaid tagatisi, nagu hüpoteek või ostetav sõiduk. Laenu tagasimakse tingimused, sealhulgas intressimäärad ja maksegraafik, on määratud lepingus ja oluline on tagada maksete õigeaegne tasumine vastavalt kokkulepitud tingimustele.

Loodame, et see artikkel on aidanud Sul paremini mõista autolaenu võtmise protsessi ettevõttena. Ettevõtte autolaen võib olla kasulik vahend äritegevuse laiendamiseks, kuid oluline on leida parim lahendus vastavalt oma ettevõtte vajadustele ja finantsolukorrale. Järgides kõiki tingimusi ja tehes teadlikke otsuseid, saad tagada eduka autolaenu võtmise ning oma ettevõtte sõiduvajaduste rahuldamise.

FAQ

Millal on autolaen ettevõttele kasulik?

Autolaen ettevõttele on kasulik siis, kui firma soovib soetada uusi sõidukeid oma äritegevuse jaoks ning vajab selle jaoks vahendeid.

Mida tuleks kaaluda autolaenu ja liisingu vahel valides?

Autolaen võimaldab saada kohe sõiduki omanikuks ja annab suurema vabaduse auto kasutamisel ja edasimüügil, samas kui liising pakub madalamaid kuumakseid ning võimalust rentida sõidukit kindlaks perioodiks.

Millised on autolaenu tagatised?

Autolaenu võtmisel võivad laenuandjad nõuda tagatiseks näiteks hüpoteegiga koormatud kinnisvara või ostetavat autot.

Kuidas taotleda autolaenu ja milline on laenuprotsess?

Autolaenu taotlemiseks tuleb esitada vajalikud dokumendid ja täita taotlus. Pärast pakkumise aktsepteerimist sõlmitakse laenuleping ning laen kantakse ettevõtte kontole.

Kuidas võrrelda autolaenu pakkujaid?

Autolaenu võrdlemiseks tuleks uurida erinevaid pakkumisi ja tingimusi erinevatelt laenuandjatelt ning võrrelda intressimäärasid, tagasimakseperioodi ja muid olulisi tingimusi.

Kuidas saada autolaenu internetis?

Paljud laenuandjad pakuvad võimalust taotleda autolaenu online, mis teeb protsessi lihtsamaks ja mugavamaks. Online autolaenu pakkujad pakuvad sageli kiireid vastuseid taotlustele ja lihtsustatud protsesse.

Millised on autolaenu tagasimakse tingimused?

Autolaenu tagasimakse tingimused hõlmavad määratud summa regulaarseid makseid, mis sisaldavad intressi ja põhiosa. Laenu maksegraafik ja periood on määratud lepingus.